Św Patryk: dziś cała Irlandia się bawi

Dziś Św. Patryka. z Tej okazji odbędzie się wiele imprez o tematyce irlandzkiej, a w pubach będzie lało się zielone piwo.

W Irlandii telewizje od rana nadają wiadomości o pogodzie i przygotowaniach do obchodów narodowego święta w różnych miastach. Największa impreza odbędzie się w stolicy. Tam St. Patric’s Day co roku świętują tysiące ludzi. Przez centrum Dublina przechodzi barwny i głośny korowód, a potem na ulicach miasta odbywa się gigantyczna impreza, trwająca do późnej nocy. Wydarzeniom towarzyszą koncerty, rywalizacje sportowe i wystawy. Wiele budynków w mieście jest podświetlanych na zielono. Program wydarzeń na: www.stpatricksfestival.ie/events

Św. Patryk z sukcesami chrystianizował Irlandię. Według legendy wygnał z Irlandii wszystkie węże. Miało to symboliczne odniesienie do biblijnego zła, choć węży rzeczywiście na zielonej wyspie nie ma. Ze św. Patrykiem związana jest koniczynka, która obok harfy, jest symbolem Irlandii. Za pomocą koniczynki św. Patryk tłumaczył poganom na czym polega dogmat o jednym Bogu występującym w trzech postaciach. Św. Patryk zmarł 17 marca 461 r., a Irlandczycy doceniając jego rolę w historii ustanowili tego dnia swoje najważniejsze święto.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24