Świąteczne koncerty w Sinfonii Varsovii

Dla wszystkich, którym zimowe wieczory kojarzą się ze światłami, nastrojową muzyką i gorącą czekoladą Orkiestra Sinfonia Varsovia przygotowała w grudniu idealną propozycję.

Sezon świąteczny w Sinfonii Varsovii rozpocznie się już 7 grudnia. „Światło i Dźwięk” to niezobowiązujący wieczór relaksu w otoczeniu muzyki i instalacji świetlnych. W trzech różnych przestrzeniach czekać będą krótkie koncerty z różnorodną muzyką – od kwartetów fletowych W. A. Mozarta, przez jazzowe standardy świąteczne, po rozrywkowe piosenki zimowe. Wśród wykonawców znajdą się muzycy Sinfonii Varsovii oraz zespół Singin’ Warsaw. Na wszystkich gości czeka poczęstunek – herbata z goździkami i pomarańczą oraz gorąca czekolada. Koncerty rozpoczną się o 19 równolegle w Sali Prób, Budynku Głównym i Pawilonie Koncertowym i będą powtarzane o 19.30 i 20. Każdy z nich potrwa ok. 20 minut, dając słuchaczom możliwość przejścia do kolejnej sali, na spotkanie z inną muzyką. Wstęp wolny.

Dla dzieci

8 grudnia na Grochowską 272 dotrze Święty Mikołaj, przynosząc całą masę muzycznych atrakcji. Mikołajki na Grochowskiej rozpoczną się już o 10. Wtedy dla najmłodszych (05 lat) wystąpi w Sali Prób Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI (koncert zostanie powtórzony o 11.15). Od 11:00 w Budynku Głównym czynna będzie kawiarenka oraz odbywać się będą warsztaty robienia świątecznych ozdób. Ponadto będzie można pospacerować śladami Mikołaja po terenie Orkiestry. Dzieci w wieku 69 lat z pewnością zainteresują interaktywne koncerty o 12:30 i 13:30 w wykonaniu Zespołu dziecięcego Wesołe Mazurki z Pragi oraz WoWaKin Trio. Zespół ten wystąpi również o 16:00 na koncercie familijnym, dedykowanym całym rodzinom. Zabrzmią wówczas najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wstęp wolny.

Koncert Świąteczny w wykonaniu muzyków Sinfonii Varsovii

Lubiane przez warszawiaków wydarzenie w tym roku odbędzie się dwa razy – o 18 i 20. W programie znajdą się Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego oraz utwory Jana Sebastiana Bacha – Aria na strunie G i Koncert podwójny d-moll, z solistycznym udziałem skrzypków Celiny Kotz i Adama Siebersa. Po części instrumentalnej nastąpi wspólne śpiewanie kolęd z muzykami Sinfonii Varsovii i zespołu wokalnego Tempus pod kierownictwem Andrzeja Borzyma. Po koncercie na gości czekać będzie wigilijny poczęstunek. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać bezpłatne wejściówki na godzinę przed każdym koncertem.

Święta w Sinfonii Varsovii: 7, 8 i 14 grudnia 2018 przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

Więcej na: www.sinfoniavarsovia.org

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24