Świetny początek roku na Lotnisku Chopina

W kwietniu 2017 przez warszawskie lotnisko Chopina przewinęło się ponad 1,1 mln pasażerów – o 24,3 proc. więcej niż przed rokiem. Ruch lotniczy na naszym największym lotnisku jest wyższy niż oczekiwano.
Rewelacyjny był nie tylko kwiecień, ale też cały pierwszy kwartał tego roku. Od stycznia do końca kwietnia 2017 r. lotnisko obsłużyło ponad 4,1 mln pasażerów – to ponad 27 proc. więcej niż w tym samym czasie 2016 r. Tak dynamiczny wzrost jest możliwy dzięki nowym kierunkom. Przykładowo w kwietniu z warszawskiego lotniska wystartowały dwa nowe połączenia PLL LOT do USA ( Los Angeles i Newark).
Najbliższe miesiące zapowiadają się równie ciekawie. Z Warszawy uruchomionych zostanie w sumie aż dziewięć całkiem nowych tras, a na pięciu już działających linie lotnicze wprowadzą nowe połączenia.
PLL LOT wprowadzi rejsy do Astany, Kaliningradu, Podgoricy, Puli, Stuttgartu. Wizz Air zaoferuje natomiast loty do Agadiru, Billund, Santander, Bratysławy, Lyonu oraz do portu Lamezia Terme.
Cztery nowe połączenia na już istniejących trasach uruchomi WizzAir, a po jednym – Ryanair oraz PLL LOT. Irlandzki przewoźnik rozpocznie rejsy na trasie do Szczecina; WizzAir zainauguruje loty do Bukaresztu, Nicei, Wilna oraz na lotnisko Kijów Żuliany, natomiast PLL LOT do Goeteborga.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24