Święty Mikołaj przyleciał do Polski

Święty Mikołaj na co dzień mieszkający w Rovaniemi za kręgiem polarnym przyleciał dziś rano na warszawskie Okęcie na pokładzie samolotu fińskich linii lotniczych Finnair.

6 grudnia Mikołaj będzie przebywał w Warszawie, gdzie między innymi uroczyście otworzy tegoroczny jarmark świąteczny na Stadionie Narodowym oraz w towarzystwie małych i dużych mieszkańców Warszawy zapali światełka na największej choince w stolicy, na Placu Zamkowym. Po wizycie w Warszawie będzie kontynuował podróż po Polsce. Odwiedzi  m.in. Białystok, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Toruń.. Święty Mikołaj przyjechał do Polski na zaproszenie Ambasady Finlandii.

 – Święty Mikołaj przylatuje do Polski prosto z fińskiego miasta Rovaniemi na kole podbiegunowym, by przywieźć polskim dzieciom życzliwą i ciepłą atmosferę nadchodzących Świąt. Wiele z nich czekało na Świętego Mikołaja przez cały rok. Święty Mikołaj to bardzo ważna postać w fińskiej tradycji. Jestem bardzo szczęśliwa, że wraz z liniami lotniczymi Finnair, ponownie udało się nam zorganizować jego wizytę w Polsce – powiedziała Hanna Lehtinen, Ambasador Finlandii w Polsce obecna dziś rano na Okęciu.

Święty Mikołaj mieszka w Rovaniemi, w Laponii, najdalej wysuniętym na północ regionie Finlandii. Jego siedzibę na kole podbiegunowym, rocznie odwiedza około pół miliona gości z całego świata.

A z okazji zbliżających się świąt fińskie linie lotnicze wprowadzają swoich podróżnych w świąteczny nastrój. Finnair jest oficjalną linią lotniczą Świętego Mikołaja od 1983 roku. Tego roku dwa z samolotów Airbus 321 Sharklet latających w barwach fińskiego przewoźnika zostały ozdobione specjalnym wzorem nawiązującym do świąt Bożego Narodzenia. Samoloty te obsługiwały już połączenia na kilku trasach europejskich oraz loty do Dubaju.

Na początku tego okresu zimowego przewoźnik zwiększył także liczbę lotów do Laponii, zwłaszcza tych z Helsinek do Kittilä, Ivalo i Rovaniemi. Dzięki nowemu rozkładowi lotów połączenia z Laponii do Europy i Azji przez Helsinki przebiegają teraz jeszcze sprawniej.

Pasażerowie poczują także smak świąt, przeglądając nowe menu opracowane przez Pekkę Terävä. Dania z menu mogą zamówić osoby podróżujące w klasie biznes na trasach międzykontynentalnych z Helsinek w okresie od 26 listopada do 30 grudnia 2014 r.

fot. Finnair

10636725_10152706920277911_1321049696168042016_o

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24