Finał The Tall Ships Races w Szczecinie

Na finał The Tall Ships Races przypłynęło do Szczecina 70 żaglowców z 18 krajów. Największe szkoleniowe żaglowce świata, m.in.: Shtandart, Kruzenstern, Dar Młodzieży i Mir, a także żaglowiec szkoleniowy marynarki wojennej Brazylii Cisne Branco i Shabab Oman 2 z Omanu będą cumować w Szczecinie od 5. do 8. sierpnia.

Podczas regat wystąpi gwiazda programu Andrea Bocelli. Zlot zakończy parada jednostek pod żaglami na trasie między Międzyzdrojami a Świnoujściem.
Za darmo – co 30 min z Nabrzeża Wieleckiego – wzdłuż Wyspy Grodzkiej, koło kapitanatu i powrót wzdłuż żaglowców – popłynąć będzie można jachtem motorowym TT-Line (przeznaczony dla 10 osób), podziwiając Szczecin, jachty i żaglowce od strony wody. Darmowy tramwaj wodny startować będzie z Nabrzeża Wieleckiego, kończąc kurs na Wyspie Grodzkiej. Obie jednostki będą kursowały w sobotę, niedzielę i poniedziałek w godzinach 10–20.
Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie fajerwerkami przygotowanymi przez najlepsze firmy pirotechniczne świata.
Organizatorzy przewidują, że do stolicy Pomorza Zachodniego przypłynie ok. 2,5 tys. żeglarzy oraz przybędzie 2,5 mln turystów. Najważniejsze informacje na temat programu The Tall Ships Races można znaleźć w bezpłatnej aplikacji na smartfony Sail Szczecin.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24