Szwajcaria – najdłuższe trasy narciarskie i saneczkarskie

Biała, pełna śniegu, w otoczeniu gór – takie mamy wyobrażenie o idealnej zimie. Ale w Szwajcaria to jeszcze większe możliwości, jeszcze ciekawsze atrakcje i jeszcze większe wyzwania.

Najdłuższa trasa saneczkowa na świecie
Z Faulhorn przez Bussalp do Grindelwald czeka czysta zabawa saneczkowa dla każdego. Odcinek z wyjątkową nazwą „Big Pintenfritz” to absolutny hit wśród saneczkarzy.

Ok. 2,5-godzin marszu z Bussalp lub First zajmie wędrówka (sanki trzeba ciągnąc ze sobą samemu) na szczyt Faulhorn wysokość 2680 m n.p.m. Z Faulhorn do Grindelwaldu pokonuje się na płozach łącznie 15 km trasy i 1600 m różnicy wysokości. „Pintenfritz” tym samym jest najdłuższą trasą saneczkową w Europie. W otoczeniu imponujących szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau przygoda na sankach w Grindelwald stanie się niepowtarzalnym doświadczeniem.

Nazwa „Big Pintenfritz” pochodzi od gospodarza w wiosce, który według legendy zainaugurował tę trasę w ramach szalonego zakładu.

Informacja:
Punkt startowy: Faulhorn (2,680 m.n.p.m.)
Dotarcie na punkt startowy: Piechotą / gondolą / autobusem
Cel: Grindelwald (1,034 m.n.p.m.)
Różnica poziomów: 1132 metres
Długość: 15 kilometrów
Poziom trudności: Średni

Najdłuższa trasa zjazdowa w Europie
Matterhorn jest znany na całym świecie jako symbol Szwajcarii. Bezpośrednio u postrzębionego, skalistego podnóża znajduje się wspaniały ośrodek narciarski – Matterhorn Glacier Paradise, z najdłuższą trasą narciarską w Europie. Biegnie od Klein Matterhorn do miejscowości Zermatt.
Nie ma żadnej innej kolejki górskiej w Europie, która osiąga taką wysokość – najwyższy punkt obszaru narciarskiego w Zermatt (3,820 m n.p.m.). Tutaj, u podnóża Matterhorn, rozpoczyna się najdłuższa trasa zjazdowa w Europie. Zjazd z niepowtarzalnymi widokami zaczyna się spokojnie na poziomie lodowca Theodul przed osiągnięciem stromego zbocza pozwalającego na cudownie, szeroką jazdę carvingową by zdążyć do Trockener Steg i Furgg. Stamtąd trasa biegnie wzdłuż oznaczonego na czarno, stoku z muldami, do Furi, a nastepnie na skraj miejscowości Zermatt.
Informacja
Start: Klein Matterhorn (3820 m n.p.m.)
Dotarcie do punktu startowego: kolejka górska
Punkt docelowy: Zermatt (1620 m n.p.m.)
Długość: 25 km
Różnica poziomów: 2263 m.
Poziom trudności: średni

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24