Tajlandia: surowe kary dla palaczy

Tajlandia jest jednym z ulubionych regionów turystycznych świata. Cudowne plaże, świetna i ciepła pogoda oraz niezwykle przyjaźni mieszkańcy przyciągają setki dziesiątki milionów turystów każdego roku. Z drugiej strony, Tajlandia słynie z drakońskiego prawa i bardzo skrupulatnego przestrzegania przepisów. I warto o tym pamiętać…

Tajlandia jawi się jako turystyczny raj. W istocie nim jest, co tylko potwierdzają liczby – w 2016 roku ten kraj odwiedziło ponad 32 miliony podróżnych z całego świata. Spragnieni rozrywki turyści licznie przybywają do tego azjatyckiego królestwa w poszukiwaniu wrażeń. Niestety, wielu z nich zapomina o tym, że Tajlandia jest również krajem bardzo rygorystycznych przepisów, których pogwałcenie karane jest z całą surowością prawa. Dotyczy to zwłaszcza regulacji związanych z używkami – posiadanie nawet najmniejszej ilości np. legalnej w wielu krajach marihuany karane jest wieloletnim więzieniem…

Od lutego 2018 roku palenie tytoniu oraz zostawianie śmieci na tajlandzkich plażach będzie surowo karane – nawet 12 miesiącami więzienia lub grzywną w wysokości ok. 11 tys. złotych!

Od lutego 2018 roku na baczności będą musieli się mieć inni palacze – w tym przypadku tytoniu. Za „dymek” na plaży będzie groziła kara nawet 12 miesięcy więzienia (!) lub grzywna w wysokości 100 tys. batów, czyli ok. 11 tys. złotych!

Skąd tak drakońskie zmiany w prawie? Przez… śmiecenie. Jak bowiem wynika z informacji tajlandzkiego urzędu – Department of Marine and Coastal Resources – niedopałki stanowią aż 30 proc. wszystkich śmieci zbieranych na popularnych wśród turystów plażach.

Na szczęście, amatorzy tytoniu nie muszą się obawiać, że nowe regulacje oznaczają całkowitą prohibicję na ich ulubioną używkę – na plażach będą wyznaczone specjalne strefy dla palących, w których będzie można bezkarnie oddawać się nałogowi. Warto także wiedzieć, że wspomniane przepisy (i kary) obejmą także śmiecenie na plaży – np. pozostawienie butelki po napoju… Warto o tym pamiętać przed wyjazdem na urlop w tym rajskich zakątku.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24