Tajski Road Show w Warszawie

W hotelu Sofitel Victoria odbył się tajski Road Show. Przedstawiciele Tajlandii przyjechali najpierw do Pragi a teraz do Polski po targach turystycznych w Londynie, ostatnim przystankiem tajskiego road show będzie Wiedeń.

Do Warszawy przyjechali przedstawiciele 14 tajskich firm turystycznych, głównie hoteli i resortów oraz dwóch linie lotniczych: Eva Air i Quatar Airlines. W warsztatach w ramach roadshow w Warszawie wzięło udział 42 polskich touroperatorów.

W 2016 roku Tajlandię odwiedziło 81 989 Polaków. To o 24 procent więcej niż rok wcześniej. Polscy turyści zostawili w Tajlandii 142 miliony euro. A jeszcze kilka lat temu rocznie odwiedzało Tajlandię 35-40 tysięcy naszych rodaków. Tajlandia to ważny kierunek turystyczny. W 2016 roku odwiedziło 32,6 miliona zagranicznych turystów (o 9 procent więcej niż rok wcześniej), którzy zostawili tu 40 miliardów euro.

– Polska jest dla nas ważnym rynkiem – mówi Srisuda Wanapinyosak Deputy Governor for International Market Turism Authority of Thailand. – W ostatnim czasie ilość polskich turystów przyjeżdżających do Tajlandii rośnie dynamicznie, np. w ubiegłym roku ich liczba wzrosła o 24%, stąd też m.in. nasze zainteresowanie polskim rynkiem przyjazdowym.

“Odkryj nowe odcienie” to hasło nowej kampanii promocyjnej, która ma przekonać potencjalnych turystów, że Tajlandia ma więcej do zaoferowania niż tylko plaże i zabytki.

– Te nowe odcienie – mówi Wiyada Srirangkul dyrektor Biura Promocji Turystyki Tajlandii w Europie Środkowo-Wschodniej w Pradze które obejmuje swoim zasięgiem Czechy, Polskę, Węgry, Słowację, Rumunię i Ukrainę to m.in. gastronomia, w maju 2018 roku Bangkok będzie gospodarzem VI Światowego Forum Turystyki Gastronomicznej, a także przyroda, rzemiosło, aktywna turystyka w tym golf, kolarstwo czy inne dyscypliny sportowe jak chociażby tajski boks.


Nadal ważna będzie kultura; obok dawnej stolicy Ayutthayi (obiekt z Listy UNESCO), będziemy promować także Sukothai oraz położony na północy rejon Chang Mai/Chiang Rai. Nowym kierunkiem jest także prowincja Trang na południu kraju ze słynną szmaragdową grotą i nieodkrytymi jeszcze przez masową turystykę wyspami Ko Muk i Ko Kradan.

– Jest spora szansa, że w tym roku ilczba odwiedzających Tajlandię polskich turystów przekroczy sto tysięcy mówi Marek Sławatyniec, dyrektor Aviareps, firmy reprezentującej Biuro Promocji Turystyki Tajlandii w Polsce. – W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku odnotowaliśmy 69 tysięcy wyjazdów Polaków do Tajlandii.

Coraz łatwiej jest też dostać się do Tajlandii – od 14 grudnia linie lotnicze Quatar Airways startują z lotami dwa razy dziennie z Warszawy do Dohy, skąd wybrać się można w 150 kierunkach, z tego do pięciu portów loniczych w Tajlandii: Bangkoku, na Phuket, do Krabi, Chiang Mai a od lutego także do Pattayi.

Na kończącej warszawski road show pojawiła się J.E. Pani Sansanee Sahussarungsi, nowo mianowana Ambasador Tajlandii w Polsce. W swoim wystąpieniu przypomniała o 45-leciu nawiązania stosunków pomiędzy Polską i Tajlandią, oraz wyraziła nadzieję, że wymiana turystyczna pomiędzy naszymi krajami, będzie się nadal rozwijać.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24