Targi Lato już w piątek!

Podczas jubileuszowej, 20. edycji Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015 będzie można poznać ciekawe zakątki Polski i świata, zaplanować letni urlop lub weekendowy wypad za miasto, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatora i wystawców.

Targi Lato odbędą się w dniach 17-19 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Podczas tego kwietniowego weekendu będzie można poszukać pomysłów na krótszy lub dłuższy wiosenny i letni wypoczynek. Oferta wystawców będzie bardzo różnorodna. Przedstawiciele miast, regionów, krajów i atrakcji turystycznych zaprezentują walory tych miejsc, a na stoiskach biur podróży, hoteli czy pensjonatów zainteresowani z pewnością znajdą dobre propozycje. Nie zabraknie turystycznych wydawnictw oraz szlaków krajoznawczych, wodnych czy rowerowych. Uroczystość otwarcia Targów Lato odbędzie się w piątek 17 kwietnia o godzinie 10.00 na głównej scenie.

Centralnym miejscem wydarzeń targowych będzie scena, na której przez trzy dni będą odbywać się pokazy taneczne, koncerty, a także prezentacje. W sobotę zostanie zainaugurowany sezon letni na Mazowszu, Regionie Partnerskim Targów Lato. Towarzyszyć temu będą pokazy akrobacji rowerowych, szlaków turystycznych oraz występy iluzjonistów. Przedstawiciele Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie zachęcą do odwiedzenia swych siedzib, a przy okazji opowieści o Szlaku Baśki Murmańskiej będzie można wziąć udział w konkursie. Z kolei artysta z Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku wykona etiudy cyrkowe.

Organizator targów, firma MT Targi Polska, zaprasza również na inspirujące spotkania z podróżnikami, którzy podzielą się ze słuchaczami pasją podróżowania po świecie. Wśród zaproszonych gości będą Monika Witkowska, która odwiedziła już prawie wszystkie państwa, Robert Danieluk, który opowie o wrażeniach z wyprawy do Chin, a także szefowie TURYSTYKI24 – Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie, którzy zdradzą jak zorganizować ciekawą podróż przy ograniczonym budżecie.

Krajem Partnerskim tegorocznej edycji targów jest Iran. Przedstawiciele lokalnych firm turystycznych będą namawiać do przyjazdu na tereny starożytnej Persji, aby poznać zabytki dawnej i współczesnej kultury irańskiej oraz doświadczyć uprzejmości i otwartości mieszkańców. Obecność Iranu podkreślą również występy zespołu Isfahan Naghme, który wykona utwory z różnych regionów kraju.

W trakcie weekendu będzie można wziąć udział w konkursach, w których do wygrania są ciekawe nagrody, w tym weekendowe pobyty w różnych częściach Polski. Część konkurencji odbędzie się na scenie, wiele przygotowali też wystawcy, warto więc uważnie zapoznać się z ich ofertą. Odwiedzający tradycyjnie już wybiorą Hit Lata, czyli najlepszą ofertę turystyczną, a w konkursie na najlepsze hasło promujące Targi Lato na zwycięzcę czeka pobyt-niespodzianka dla dwóch osób.

Dla najmłodszych uczestników przewidziano wiele atrakcji. Specjalnie na targi przyjadą kolorowe wozy, które zabiorą dzieci w piękny świat bajek. Baśniowy szlak, który promuje Suwalszczyznę poprzez historię, legendy i piękno regionu, prowadzi z Suwałk przez Rutkę Tartak, Bakałarzewo, Nową Wieś, Sejny, Puńsk oraz Kopiec koło Sztabina. Kolorowemu taborowi towarzyszyć będą konkursy, muzyka na żywo i degustacje.

Manufaktura Cukierków zorganizuje warsztaty, na których każde dziecko będzie mogło samodzielnie wykonać kolorowego lizaka, a Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych stworzy miasteczko gier i zabaw, w którym zarówno maluchy, jak i całe rodziny będą mogły spróbować sił w konkursach, łamigłówkach i grach logicznych. Natomiast Dziecięca Akademia Twórczości na swoim stoisku przygotuje m.in. kącik konstruktorski, labirynt ze sterowanym robotem, czy robo-boisko. W targach weźmie udział również Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, tradycyjnie będą też dmuchańce.

Targi Lato to także spotkanie przedstawicieli branży turystycznej. Z myślą o nich Polska Organizacja Turystyczna przygotowała szkolenie z zakresu obecności w mediach społecznościowych. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs „Róża Kolumba” i wręczone Wawrzyny Polskiej Turystyki.

Ciekawostką będzie sektor dedykowany SPA, na którym promowany będzie zdrowy styl życia. Dodatkowo odbędą się pokazy masażu relaksacyjnego z udziałem publiczności, zainaugurowany zostanie również konkurs „Najpiękniejsze SPA 2015”.

Równolegle z Targami Lato odbędą się IV Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz III Targi Agroturystyka. Będzie to okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski oraz zagranicy, a także do znalezienia miejsca na wypoczynek blisko natury.

Targi Lato odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godz. 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00.

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa – Warszawa Gocławek – znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. Od ronda ulicą Marsa do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska ruch odbywa się płynnie dwupasmową jezdnią. Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24