Tatralandia. Egzotyczny urlop w liptowskich tropikach

Sezon letni w Tatralandii, aquaparku zbudowanym w regionie Liptów – jednym z najpiękniejszych zakątków Słowacji – zajmującym obszar od szczytu Krywań aż po pasmo Małej Fatry, rozpoczął się. Nowością w tym cieszącym się popularnością w Polsce aquaparku jest wieża z mega zjeżdżalniami.

Przez 365 dni w roku można szaleć w Tatralandii na zjeżdżalniach, w basenach z wodą termalną, czystą oraz morską wodą i widokiem na szczyty Tatr. Największy słowacki park wodny jest miejscem na rodzinne wakacje przez cały rok, z adrenaliną na zjeżdżalniach, thalassoterapią, nurkowaniem, szaloną jazdą na zjeżdżalni Tornado, surfowaniem na falach hawajskich, naturalnym pedicurem rybkami Garra Ruffa oraz wyposażeniem dla rodzin z dziećmi.

Na terenie aquaparku można też polatać w Hurricane Factory Tatralandia, symulatorze swobodnego spadania, zwiedzić Tatrapolis z miniaturami znanych na świecie budowli lub korzystać z wielofunkcyjnej hali sportowo-widowiskowej LIPTOV ARÉNA TATRALANDIA – z możliwością gry w badmintona, tenisa, siatkówkę, unihokej, futsal i tenisa stołowego.

Tropical Paradise

W Tropical Paradise – Karaibami pod Tatrami – o pow. ponad 4 600 m kw.  średnia temperatura wynosi 30° C. Wśród palm, które dowieziono prosto z Florydy, największa osiąga wysokość ponad 10 m. Jako płaszcz dachowy wykorzystano specjalną folię, która gwarantuje całkowitą przejrzystość. W przypadku Tatralandi taki typ płaszcza dachowego oferuje gościom jeszcze lepsze podziwianie okolicznej scenerii Tatr, a dodatkowo przez przejrzystą folię można się także opalać.

Surfing

Surfing na falach znanej plaży Waikiki lub na wyspie Maui to adrenalina gwarantowana dla profesjonalistów i początkujących. Kryty symulator surfingowy wykorzystuje specjalną technologię w formie sztucznej rzeki tworzącej fale podobne do tych w oceanie. Sztuczna fala jest bezpieczna i łatwa do opanowania, dlatego sport ten polecamy wszystkim chętnym powyżej 6 roku życia.

Pokaz saunowy

Podczas regularnego sobotniego rytuału saunowego w Saunowym Świecie Celtów mistrz sauny macha ręcznikiem, lub innym przedmiotem, podnosi temperaturę w pomieszczeniu, co potęguje działanie sauny. Pokazy saunowe połączone są z muzykoterapią, śpiewającymi misami i gongiem. Dla tych, którzy nie lubią wysokiej temperatury w klasycznej saunie, lub nie przepadają za wysoką wilgotnością łaźni parowej przeznaczona jest bio sauna z widokiem na Chopok

Tatrapolis – park żelaznych miniatur

Znane budowle z całego świata już od czerwca ubiegłego roku można podziwiać w ramach projektu Tatrapolis – parku miniatur Tatralandia. Na terenie 1,6 ha znajduje się 12 rzeźb wykonanych z żelaza. Latem odbyły się tu mistrzostwa w wznoszenia nowoczesnych futurystycznych rzeźb z żelaznego złomu Tatrapolis Iron Master.

Nowość roku 2018 – wieża z mega zjeżdżalniami

Tego lata Aquapark Tatralandia przynosi do Liptowa dwie zupełnie nowe MEGA zjeżdżalnie z czteroosobowymi pontonami, jedynymi takimi w Europie Środkowej. Wejście do zjeżdżalni znajduje się na wysokości pięciopiętrowego bloku, czyli około 15 metrów nad ziemią. Jej długość wynosi 127 metrów, a przyspieszenie osiąga się z 0 do 50 km/h w ciągu jednej sekundy! Do bezpiecznych i przestronnych pontonów zmieszczą się 4 osoby. Adrenalinowa zjeżdżalnia Delphin ma szerokość 2,8 metra.

Dla rodzin z dziećmi przygotowano zjeżdżalnię Family Ride o długości 185 m, która wyróżnia się dużymi okrągłymi pontonami. Zapewniają one wspaniałe, rotujące doznania podczas jazdy, a także efekty świetlne. Nawet najmłodsze dzieci mogą beztrosko cieszyć się jazdą, podczas której napotkają na drodze różne niespodzianki. Przepustowość zjeżdżalni wynosi 1 440 os./godz. Dzięki windzie wbudowanej w wieżę ze zjeżdżalniami, nikt nie musi wnosić na górę ciężkich pontonów.

Holiday Village Tatralandia

Kilka metrów od aquaparku znajduje się kompleks Tatralandia Holiday Village, gdzie na urlopowiczów czekają domy zrębowe oraz apartamenty mogące pomieścić aż 700 osób.

Warto wykupić GOPASS – karnet nie tylko na stok, ale też klucz do bramy basenów termalnych – wielofunkcyjna karta stałego klienta. Dzięki GOPASS, który służy także jako bilet wstępu do parku wodnego Tatralandia, można korzystać z bonusów, promocji i zniżek (www.gopass.sk lub aplikacja mobilna GOPASS).

Fot.: Marek Hajkovsky. Więcej na: www.tatralandia.sk.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24