Tatry Mountain Resorts inwestuje w Polsce

Tatry Mountain Resorts planuje podpisanie umowy kupna pierwszego funparku za około 40 mln euro na granicy Chorzowa i Katowic.

Spółka ma zapewnione finansowanie ze strony funduszy private equity, ale nie wyklucza emisji akcji lub obligacji, które mogłyby pomóc w sfinansowaniu m.in. planowanych przedsięwzięć inwestora w czeskim Szpindlerowym Młynie oraz Szczyrku.

– Na koniec marca mamy wyznaczony termin podpisania umowy kupna wesołego miasteczka i wierzę, że się to w końcu uda. Mamy podpisany list intencyjny i pracujemy nad umowami. To byłaby dla nas duża zmiana, bo mielibyśmy już nie tylko aquaparki, lecz także funparki, różnego rodzaju atrakcje, nie tylko wodne  mówi Bohuš Hlavatý, prezes zarządu spółki Tatry Mountain Resorts.

– Jesteśmy optymistycznie nastawieni do inwestycji w Szczyrku, która powinna się rozpocząć, podobnie jak w Szpindlerowym Młynie, w 2016 roku. Tam trzeba jeszcze popracować nad planem zagospodarowania przestrzennego, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę, że się uda mówi Bohuš Hlavatý.

Pierwsza faza inwestycji w Szczyrku oceniana jest na 30 mln euro. Funpark na granicy Chorzowa i Katowic ma kosztować około 40 mln euro.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24