Thailand Travel Mart 2017 zakończony sukcesem

Tegoroczny Thailand Travel Mart 2017 zakończył dwuletni pobyt w Chiang Mai. W 2018 roku te najważniejsze targi turystyczne w regionie odbędą się w mieście Pattaya.

Zakończył się główny program targów turystycznych w Tajlandii, Thailand Travel Mart Plus Amazing Gateway to Subregion Greater Mekong (TTM +). Po dwóch udanych latach w stolicy północnej prowincji Chiang Mai w kolejnym roku impreza przeniesie się do Pattaya.

Gospodarzami tegorocznych targów byli Tourism Authority of Thailand (TAT) we współpracy z przedstawicielami tajskiego przemysłu turystycznego. Impreza odbyła się na terenie Chiang Mai International Exhibition and Convention Center w stolicy północnego dystryktu Chiang Mai.

Targi, organizowane od 2001 roku, są kluczowe dla promocji turystyki Tajlandii i subregionu Greater Mekong. Na powierzchni wystawienniczej liczącej 60 tysięcy metrów kwadratowych, prezentowali się głównie mali i średni wystawcy, dla których była to niepowtarzalna okazja, by zaprezentować swoje produkty międzynarodowej publiczności. Wśród kupujących byli goście z Azji, Europy, Stanów Zjednoczonych, Australii, Ameryki Południowej i Afryki Południowej.

Wydarzenie było nie tylko imprezą targową, ale i niezwykłą ekspozycją pokazującą bogatą kulturę, kulinaria i dziedzictwo północnej Tajlandii. To, co podkreślali organizatorzy, to bliskość krajów zrzeszonych w ramach subregionu Greater Mekong. Temat tegorocznych targów „Dostarczanie wyjątkowych doświadczeń” miał być zgodny z ogólnym hasłem marketingowym turystyki.

W wydarzeniu wzięło udział 423 nabywców z 56 krajów. Wśród nich były głównie rynki Chin, Indii, Rosji, Europy i Wielkiej Brytanii. Ponadto po raz pierwszy kupujący stanowili 47,8% ogółu.
W tym roku na targach wzięło udział 362 wystawców z Tajlandii i sąsiednich krajów Mekongu, z czego większość to małe i średnie hotele i domy wypoczynkowe, które powstały na terenie całego kraju.

Głównym celem TTM + jest promocja tych małych i średnich przedsiębiorstw, z których większość nie może sobie pozwolić na udział w dużych międzynarodowych targach turystycznych.

Ważnym elementem były konferencje i dyskusje panelowe. Pierwsza odbyła się pierwszego dnia pod przewodnictwem pani minister Wattanavrangkul Kobkarn i dotyczyła kwestii turystyki wspólnotowej. Mówcy dyskutowali o zarządzaniu kryzysowym, turystyce kulinarnej i promocji w social mediach.


Drugiego dnia odbyła się wspólna konferencja prasowa „CLMVT: Dążenie do wspólnego dobrobytu”, mająca na celu naświetlenie kwestii zwiększenia potencjału turystyki w regionie. Dyskusja dotyczyła zwłaszcza turystyki lądowej i łatwego przepływu turystów przez granice. W konferencji wzięli udział przedstawiciele z pięciu krajów, w tym z Kambodży, Laosu, Birmy, Wietnamu i Tajlandii.


Trzeciego dnia około 600 uczestników z instytutów szkoleniowych i przedsiębiorców z sektora turystyki i turystyki w Chiang Mai skorzystało z całodniowych cykli seminaryjnych prowadzonych przez kierownictwo TAT i wiodących kierownictw sektora prywatnego na temat trendów rynkowych.
Jednym z kluczowych wydarzeń był prezentacja lokalnych produktów pokazujących kulturę, sztukę i dziedzictwo tajlandzkie.


Kupujący szukający nowych miejsc na imprezy MICE mieli okazję odwiedzić Chiang Mai Exhibition and Convention Center, który jest idealny dla małych i średnich imprez i targów.

– Chciałbym podziękować wszystkim nabywcom, wystawcom, mediom, lokalnym urzędnikom prowincji i branży turystycznej w Chiang Mai oraz wszystkim pracownikom Ministerstwa i TAT oraz Członkom zespołu za bardzo udane wydarzenie. Dwie edycje targów w Chiang Mai spowodowały znaczny wzrost turystyki w Chiang Mai. Uważam również, że był to wielki krok przygotowawczy do zorganizowania prestiżowego Forum Turystyki w ASEAN, także w tym samym miejscu, w styczniu 2018 roku – powiedział Yuthasak Supasorn, Wiceprezes Turystyki Tajlandzkiej (TAT).

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24