Travelplanet.pl: 20 procent więcej Polaków wyjedzie na Święta

Polacy coraz częściej spędzają Boże Narodzenie i Sylwestra pod palmami lub na alpejskich stokach. Według statystyk Travelplanet.pl zagraniczny wyjazd z biurami podróży zarezerwowało sobie o 20 proc. turystów więcej niż w poprzednim roku.

Najwięcej polskich turystów wybiera się na Boże Narodzenie i Sylwestra do Egiptu. Według statystyk największego polskiego multiagenta turystycznego, Travelplanet.pl, do 20 listopada pobyt zarezerwowała tam niemal połowa (45%) tych, którzy zaplanowali sobie w tym czasie zagraniczny wyjazd z biurami podróży. To ogromny skok w porównaniu z Bożym Narodzeniem i Sylwestrem 2013. Wówczas pod piramidy wyjechało 25 proc. turystów, tyle samo co na Wyspy Kanaryjskie. – Jednak trzeba pamiętać, że wówczas w Egipcie dopiero co zakończyły się poważne zamieszki, które spowodowały zawieszenie wylotów do tego kraju przez większość biur podróży pod koniec lata 2013 – przypomina Radosław w Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl. W wypadku narciarskich kierunków, bezkonkurencyjne są Włochy. Na tamtejsze stoki wybiera się 13 proc. spośród wyjeżdżających w tym czasie z biurami podróży. Do austriackich zimowych kurortów uda się 9 proc. turystów.

Za tegoroczne Boże Narodzenie i Sylwestra za granicą polscy turyści płacą średnio 3300 zł za osobę. Wyjazdy są droższe mniej więcej o 60 zł. – Na wzrost w sporym stopniu wpływają nie tyle droższe oferty lecz podwyższanie standardu wypoczynku – zauważa Radosław Damasiewicz. – Widać to szczególnie w wypadku wyjazdów narciarskich. Choć tradycyjnie 8 na 10 narciarzy  dojeżdża w Alpy własnymi samochodami, to znacznie chętniej rezerwują oni pobyty w hotelach ze śniadaniami i obiadokolacjami, stopniowo odchodząc od modelu wypoczynku w apartamentach z własnym wyżywieniem.

Mniej chętnie niż w poprzednim roku polscy turyści wybierają się na egzotyczne wyprawy. Boże Narodzenie i Nowy Rok na Dominikanie, w Tajlandii, Kenii, na Bali, w Meksyku czy Chinach chce spędzić do 10 turysta, wyjeżdżający w tym czasie z biurami podróży. Średnio za taką wyprawę trzeba zapłacić 8700 zł za osobę.

Fot. Kurort El Gouna w Egipcie/elgouna.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24