Travelplanet.pl: Polacy coraz chętniej spędzają Wielkanoc za granicą

Najpopularniejsze kierunki, które w biurach podróży rezerwują na Wielkanoc turyści, to Egipt, Austria, Włochy i Wyspy Kanaryjskie.

Cztery do jednego – tak wyglądają proporcje wyjeżdżających na wypadającą w tym roku na początku kwietnia Wielkanoc na plaże w porównaniu do chcących ją spędzić na wiosennym szusowaniu po alpejskich stokach. Według statystyk rezerwacji w Travelplanet.pl, dokonywanych na miesiąc przed świętami, podobnie było w 2013 roku, kiedy Wielkanoc wypadała pod koniec marca. Ale wówczas, na miesiąc przed świętami rezerwacje wyjazdów były mniejsze o połowę w porównaniu z obecnymi.

Zauważalną tendencję do spędzania świąt za granicą widać również po wzroście rezerwacji w porównaniu do ubiegłorocznej Wielkanocy, który wynosi  8 proc. Nie wolno jednak zapominać, ze w 2014 roku  święta wypadały pod koniec kwietnia, kiedy to wyjazdy narciarskie stanowiły śladowy odsetek wielkanocnych eskapad. A turyści  wybierający się na narty analizują komunikaty śniegowe stąd od lat widoczna jest następująca zależność: im wcześniej wypada Wielkanoc, tym więcej rezerwacji na ostatnią chwilę.

Blisko 4 na 10 turystów (39 proc.), którzy zaplanowali Wielkanoc za granicą, wybiera się na egipskie plaże. Na alpejskie stoki w Austrii (najpopularniejsze ośrodki to stacje w dolinie Zillertal, Bad Gastein i Zell am See) – 11 proc. turystów. Wielkanocne narty we Włoszech zaplanowało 8 proc. turystów. Topowe stacje to Livigno oraz miejscowości w dolinie Val di Sole.

Za Wielkanoc w Egipcie turyści płacą przeciętnie ok. 2960 zł od osoby, na Wyspach Kanaryjskich – ok. 2680 zł. Turyści wybierający śmigus dyngus na plażach decydują się jednak w większości na 7-dniowe wyloty. Rownież narciarze, wyjeżdżający w tym czasie do Włoch, preferują tygodniowe wyjazdy i za pobyt płacą przeciętnie ok. 1850 zł. To o 400 zł więcej niż w wypadku narciarzy wyjeżdżających na Wielkanoc do Austrii, ale w tym ostatnim wypadku są to wyjazdy 3-4-dniowe.

W ofercie biur podróży najtańszy, trzydniowy pobyt kosztuje ok. 1150 – 1400 zł od osoby w hotelu 3 – 4*. To wypoczynek  na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava lub Costa Blanca, z przelotem, śniadaniami i obiadokolacjami. Nieco droższy jest wylot na Sycylię.  Za 3 dni w hotelu 4*, ze śniadaniami  trzeba zapłacić 1550 zł.

1600 zł od osoby kosztuje Wielkanoc w Budapeszcie i Pradze (3 dni, samolot hotel 3* ,śniadania). Ok. 100 – 200 zł więcej kosztuje spędzenie świąt w Barcelonie. Taniej, bo 1400 zł wyniesie czterodniowy wylot do Rzymu na Wielkanoc (hotel 3*, śniadania). Za 1650 zł można spędzić Wielkanoc spędzić na Malcie, w kraju szczycącym się największym odsetkiem katolików w Europie.

Narciarze mogą przebierać w niedrogich ofertach. Za 300 zł można wykupić w biurach podróży apartament na 4 dni w szwajcarskim Savognin – Lenzerheide. 260 – 300 zł kosztuje czterodniowy pobyt w hotelu 3* ze śniadaniami w czeskim Szpindlerowym Młynie lub Jańskich Łaźniach (360 – 400 zł ze śniadaniami o obiadokolacjami) 430 zł trzeba zapłacić za  4 dniowy pobyt w hotelu 2* ze śniadaniami we włoskiej Val Gardenie a niecałe 600 zł za taki sam pobyt ze śniadaniami i obiadokolacjami w trzygwiazdkowych hotelach w Val di Sole, Valle Isarco czy austriackim Salzburger Sportwelt Amade.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24