Travelplanet.pl: program 500+ zbawieniem dla turystyki

Tego lata plaże nad Bałtykiem przeżywały prawdziwe oblężenie. Wielu komentatorów przypisywało ten boom mi.n. rządowemu programowi Rodzina 500+.

Jak informuje Travelplanet.pl, w okresie czerwiec-wrzesień 2016 wzrost wyjazdów dzieci wyniósł  ponad 20 procent. Chęć wydawania pieniędzy z tego programu na wypoczynek i wakacyjne wyjazdy w badaniach SW Research i Travelplanet.pl, przeprowadzonych latem tego roku na ponadtysiącosobowej, reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków, deklarował co piąty beneficjent programu 500 plus.

– Widać spory efekt 500 plus w turystyce. Rodzice dostrzegają, jak ważny dla ich dzieci jest wyjazd na wakacje czy ferie – komentuje Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl.

Tymczasem tylko co piątego ankietowanego stać na sfinansowanie sobie wakacji w każdej chwili. Brak pieniędzy jest najczęstszym powodem niewyjeżdżania na urlop (48 proc.) Ale jednocześnie ponad połowę ankietowanych stać na wypoczynek po kilku miesiącach oszczędzania. Co drugi ankietowany (53 proc.) deklarował, że jest w stanie oszczędzać na wakacje przez cały rok. Ale kredyt lub pożyczkę na wakacje skłonny jest zaciągnąć tylko co piąty ankietowany (19 proc.)

– Plan systematycznego oszczędzania na wakacje to rozwiązanie dające możliwość natychmiastowego dostępu do okazyjnych ofert we wczesnych rezerwacjach – zauważa Radosław Damasiewicz. Analitycy Travelplanet.pl zauważają, że odkładając 100-200 zł miesięcznie można zarezerwować wyjazd na przyszłoroczne wakacje. Okazja jest podwójna, bo organizatorzy oferują zniżki od 40-45 procent dla rezerwującego, do 60 proc. dla osoby towarzyszącej i nawet 80 procent dla dzieci.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24