Travelplanet.pl sprawdził, gdzie w tym roku wyjedziemy na sylwestra

W tym roku prawie 30 proc. więcej turystów niż przed rokiem zarezerwowało wyjazd w czasie Bożego Narodzenia i Sylwestra w biurach podróży. Najchętniej wyjeżdżają na Wyspy Kanaryjskie, pojedzie tam co czwarty klient biur podróży – wynika z danych serwisu Travelplanet.pl.

Na drugim miejscu jest Egipt, na trzecim Kuba. Rosnące zainteresowanie tym trzecim kierunkiem to według raportu „efekt ofert, które cenowo wyraźnie obniżył fakt bezpośredniego przelotu czarterowym Dreamlinerem a nie rejsowymi samolotami, a na dodatek dzień pobytu wychodzi tam znacznie taniej niż na sąsiedniej Dominikanie”.
– Święta i Sylwester, które zorganizują touroperatorzy cieszą się w tym roku znacznym powodzeniem. Turyści chcą rzeczywiście odpocząć a nie tracić energię na przygotowaniach do świąt w domu. Charakterystyczne, że  wyjazdy w znacznej części obejmują Wigilię, choć jeszcze dwa – trzy sezony wcześniej statystyki pokazywały inną tendencję – wigilię turyści woleli spędzać w domu, a w świat ruszać w pierwszy lub drugi dzień Bożego Narodzenia – mówi Radosław Damasiewicz z Travelplanet.pl.
Do dziesiątki najpopularniejszych „świątecznych” kierunków weszła w tym roku Malta. Wabi turystów niezwykle niskimi cenami pobytu – to niecałe 150 zł za dzień. Spędzenie świąt i Sylwestra w Polsce, wykupione w biurze podróży kosztuje 290 zł za dzień.

Najdroższe Boże Narodzenie i Nowy Rok fundują sobie turyści wypoczywający w tym czasie w USA (1620 zł za dzień), na Malediwach (1296 zł), Mauritiusie (958 zł). Na cenę tych dalekich wyjazdów przede wszystkim wpływa koszt biletu lotniczego.

wyjazdy koszty

Święta i Sylwestra na stokach chce spędzić ok. 14–15 proc. rezerwujących wyjazd w tym czasie. Oprócz Włoch, Austrii i Francji, które znalazły się w dziesiątce najpopularniejszych kierunków, narciarze chcą spędzić ten okres w Czechach, Szwajcarii i na Słowacji.
– Przewidujemy, że odsetek wyjeżdżających w tym czasie na stoki osiągnie poziom 20 proc. Specyfika rezerwacji wyjazdów narciarskich polega na czekaniu na informacje śniegowe w ośrodkach, w których chce się spędzać święta, zwłaszcza że w grudniu w nielicznych kurortach oferowana jest Gwarancja Śniegu, a więc możliwość zmiany miejscowości lub czasu wyjazdu w wypadku niedostatecznych warunków narciarskich – uważa Radosław Damasiewicz.

Dzień narciarskich świąt na włoskich i francuskich stokach to koszt ok 250-270 zł. Do Włoch lub Francji na narty turyści jadą przede wszystkim własnym autem. Dodatkowo w przypadku Włoch i Francji dominują pobyty w apartamentach z wyżywieniem własnym. Nie można również zapominać o koszcie karnetu – w Alpach Boże Narodzenie to najpopularniejszy sezon, nie ma wówczas ofert Free Ski, czyli skipassu w cenie pobytu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24