Travelplanet.pl: Turyści zostają w kraju na wybory prezydenckie

Jak wynika ze statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl polscy turyści wstrzymują się z wyjazdami za granicę by wziąć udział w wyborach. O ponad 25 proc. spadła liczba zagranicznych wylotów z biurami podróży w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym elekcję prezydencką.

Zwłaszcza w sobotę, 9 maja, tuż przed dniem głosowania, odsetek wyjeżdżających na zagraniczny urlop spadł aż o blisko 50 proc. W dniu wyborów za granicę z biurami podróży wyleci jednak  o 17 proc. więcej turystów niż 10 maja ubiegłego roku.
– Wyloty w dniu wyborów nie wpływają zasadniczo na wyborczą frekwencję, bo turyści mogą zagłosować przed udaniem się na lotnisko – zauważa Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl.

Ten zwiększony odsetek wyjeżdżających od 10 maja potwierdza wzrostową tendencję rezerwacyjną, obserwowaną w statystykach Travelplanet.pl od początku roku. – Natomiast dane z dni poprzedzających wybory tym dobitniej świadczą, że polscy turyści są skłonni przełożyć wypoczynek by spełnić obywatelski obowiązek wyborczy – uważa Damasiewicz.
Statystyki wyjazdowe potwierdzają umiarkowane przekonanie polskich turystów, że będzie druga tura wyborów. Odsetek wyjeżdżających na wakacje z biurami podróży w tygodniu 18 – 24 maja jest o 15 proc. niższy niż w bieżącym tygodniu, podczas gdy w podobnych okresach w 2014 roku liczba wyjeżdżających za granicę utrzymała się na takim samym poziomie.
Analizą objęto tygodnie od 4 do 10 maja 2015 oraz 18 – 24 maja i analogiczne okresy w 2014 roku. Wyjazdy 7-dniowe stanowią od lat ok. 2/3 wszystkich zagranicznych urlopów Polaków, wykupywanych w biurach podróży.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24