Trivago wybrało TOP 100 najlepszych noclegowych miejsc w Europie

Siedem polskich miast znalazło się w corocznym rankingu 100 europejskich kierunków, które warto odwiedzić w 2017 roku.

W Top 100 znalazły się najciekawsze ciekawe miejsca w Europie z najlepiej ocenianą bazą hotelową, i ich najlepszą relacją jakości do ceny. Jak co roku, przed końcem grudnia, Trivago przygotowało ranking 100 miast Europy, które warto i opłaca się odwiedzić w 2017 roku. Destynacje te są zaliczane do tanich kierunków do podróżowania.

Wytypowane zostały miasta, które posiadają najlepiej ocenianą bazę noclegową w połączeniu z najkorzystniejszą średnią ceną za nocleg.

W rankingu znalazło się 7 polskich miast, dokładnie tyle samo, ile miast węgierskich. Więcej miast w zestawieniu pochodzi jedynie z Włoch (11 miast) i z Hiszpanii (8 miast).

Tym samym, odnosząc się do rankingu, w mediach europejskich trivago zachęca do przyjazdu do Łodzi, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Sopotu i Warszawy. W tegorocznym zestawieniu to właśnie te siedem polskich miast zajęło wysokie pozycje. Łódź znalazła się na 26. miejscu, Poznań na 38. miejscu, Gdańsk na 69. miejscu, Wrocław na 80. miejscu, Kraków na 86. miejscu, Sopot na 87. miejscu, natomiast Warszawa na 98. miejscu.

Które miasta stanęły na podium corocznego rankingu trivago? Na 1. miejscu znalazł się Mostar, w Bośni i Hercegowinie. To atrakcyjnie turystycznie miasto ma najlepiej ocenianą bazę hotelową w stosunku do jej ceny. Na drugiej pozycji uplasował się serbski Nowy Sad, na trzeciej Wielkie Tyrnowo w Bułgarii.

W pierwszej dziesiątce kolejno uplasowały się Suzdal w Rosji (4.miejsce), Lwów, (5. miejsce), Eger, (6.miejsce), Oradea, (7. miejsce), Pecs, (8. miejsce).

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24