TUI z nową gwarancją ubezpieczeniową na sezon 2015/2016

Biuro Podróży TUI Poland przedstawiło nową gwarancję ubezpieczeniową na sezon 2015/16. Nowe zabezpieczenie obowiązuje do września 2016.

W obliczu niedawnego upadku biura Alfa Star i odpływu klientów z biur podróży przejrzystość w kwestii jest kluczowa dla podtrzymania zaufania klientów. Kwota nowej gwarancji wynosi 244 557 159 PLN.

– Komfort bezstresowego wyjazdu na wakacje naszych klientów jest dla nas bardzo ważny, z tego powodu zdecydowaliśmy się na współpracę z DRS Deutscher Reisepreis-Sicherungsverein VVaG – poinformował rzecznik prasowy TUI Artur Rezner.

Jednocześnie została przedstawiona gwarancja dla TUI Deutschland GmbH, która wynosi 6 837 132, 60 PLN i obowiązuje od 17.09.2015 do 16.09.2016.

Przedmiotem gwarancji jest pokrycie kosztów powrotu klientów z imprezy turystycznej do miejsca wyjazdu lub planowanego powrotu z imprezy turystycznej w wypadku gdy organizator turystyki wbrew obowiązkowi nie zapewnia tego powrotu. A także zapewnienie klientom zwrotu wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną w wypadku gdy z przyczyn dotyczących organizatora turystyki oraz osób, które działają w jego imieniu impreza turystyczna nie zostanie zrealizowana. Gwarancja ma zapewnić także klientom zwrot części wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną, odpowiadającą części imprezy turystycznej, która nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących organizatora turystyki oraz osób, które działają w jego imieniu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24