Tunezja zadowolona z tegorocznych targów

Tunezja podsumowuje dobry rok w turystyce i liczy na więcej po udanych targach TT Warsaw.

Targi TT Warsaw okazały się świetnym zwieńczeniem tego dobrego roku dla turystyki tunezyjskiej.  Dynamiczny wzrost liczby turystów z Polski, o 24 % w stosunku do poprzedniego roku, cieszy zarówno polskich jak i tunezyjskich partnerów. Liczby mówią same za siebie, prawie 108 tysięcy turystów z Polski odwiedziło w tym roku Tunezję, co stawia ją tym samym na piątym miejscu wśród ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Zainteresowanie branży oraz publiczności dało się odczuć również w trakcie ubiegłotygodniowych targów TT Warsaw.

Największe targowe wydarzenie turystyczne w Polsce to okazja do spotkania dla przedstawicieli sektora turystyki. TT Warsaw spełniły pokładane w nich nadzieje, także pod kątem spotkań biznesowych. Przedstawiciele Ministerstwa Turystyki Tunezji oraz Office National du Tourisme Tunisien (ONTT), Dyrektor ds. Rynków Zagranicznych, Riadh Dkhili oraz Maher Oueslati, odpowiedzialny za rynek Europy Środkowej i Wschodniej, odbyli szereg spotkań z największymi organizatorami turystyki w Polsce oraz organizacjami turystycznymi. Omawiane były szanse na rozwój oferty tunezyjskiej na rynku polskim oraz możliwości wsparcia współpracy między polskimi a tunezyjskimi partnerami ze strony rządu Tunezji.

W sezonie wakacyjnym 2015 Tunezyjczycy chcą zachęcić Polaków do odkrywania mniej znanych, ale bardzo atrakcyjnych miejsc i produktów Tunezji, takich jak pozostałości wielkiego rzymskiego miasta Sbeitla, talassoterapia, czyli morska odnowa biologiczna oraz saharyjskie górzyste i piaszczyste południe kraju.

Na fot.: Dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki Ahmed Meddeb podczas prezentacji Tunezji na targach turystycznych TT Warsaw.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24