UAE Roadshow in Poland

18 maja w hotelu Hilton odbyła się największa prezentacja  Zjednoczonych Emiratów Arabskich pod hasłem Seven Emirates One Destination. Przedstawiciele regionów, sieci hoteli, linii lotniczych i miast UAE przyjechali do Warszawy, by nawiązać biznesowe kontakty z polskimi biurami podróży.

– W ciągu ostatniego roku liczba turystów z Polski wzrosła o ponad dwieście procent – mówi Haitham Mattar, dyrektor departamentu turystyki emiratu Ras Al Khaimah. – Najwięcej gości przywozi do nas biuro turystyczne Itaka, lotami z Katowic. Przyjechałem do Warszawy, żeby nawiązać kontakty z innymi touroperatorami. Szlaki są przetarte, więc nie powinno być problemów. Uważam, że Polska ma ogromny potencjał i jestem przekonany, że to wkrótce będzie jeden z pięciu naszych najważniejszych rynków.

Według prezesa biura turystycznego Royal Gulf, M.C. Maniego z Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie stawiają w tym roku na turystykę familijną. Przyjechał do Warszawy z mocnym postanowieniem nawiązania kontaktów z przedstawicielami dużych biur podróży. – Jesteśmy krajem bezpiecznym, ciekawym, oferującym bardzo zróżnicowane formy aktywnego wypoczynku. No i Dubaj to jedna wielka strefa wolnocłowa – uśmiecha się M.C. Mani.

Według prezesa Royal Gulf Tourism LLC do Emiratów Arabskich przyciągają Polaków:

– Tematyczne parki rozrywki

– Aquaparki

– Piaszczyste plaże

– Gigantyczne centra handlowe z atrakcyjnymi cenami markowych produktów.

Haitham Mattar, dyrektor departamentu turystyki emiratu Ras Al Khaimah wolałby zarekomendować turystom miejsca związane z arabskim dziedzictwem kulturowym.

– W naszym emiracie znajduje się niezwykła wioska Al Jazirat al Hamra, w której znajdziemy liczące ponad sto lat domki poławiaczy pereł. Zbudowane są z kawałków rafy koralowej. Znajdziemy tu też pozostałości starej cywilizacji, sprzed siedmiu tysięcy lat, łączonej z biblijną królową Shebą. Zauważyłem, że Polacy są ciekawi świata, nie lubią zamykać się w hotelach i spędzać urlopów wyłącznie nad basenem. U nas nie będą się nudzić.

– Jeśli wybieracie się do UAE, koniecznie przyjedźcie do Fujairah! – Omar Bani Hamour z departamentu turystyki i starożytności emiratu Fujairah rozkłada przede mną mapę swojego emiratu. – Zobacz, to najbardziej niezwykłe miejsce na całym Półwyspie Arabskim. Jedyny emirat, który leży nad Zatoką Omańską. Graniczy zresztą z Omanem z dwóch stron, a w samym środku ma jeszcze jedną enklawę należącą do Omanu. Tu odetchniesz od wieżowców Dubaju i Abu Dhabi i poznasz prawdziwą arabską kulturę i niezwykłą gościnność. Znajduje się tu siedem najlepszych miejsc do nurkowania na rafie koralowej, w całych ZEA. Mamy najlepsze jedzenie, a w piątkowe popołudnia cała społeczność gromadzi się na widowniach aren, na których odbywają się tradycyjne walki byków.

– Walki z bykami? Jak w Hiszpanii? – upewniam się.

– Nie. Nie ma tu torreadorów. Byki walczą między sobą. Nie przelewają też krwi. To szlachetna rywalizacja. Wygrywa silniejszy, sprytniejszy, ten z mocniejszym charakterem. Czegoś takiego nie zobaczycie nigdzie indziej na świecie.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24