Unikatowe atrakcje Parku Wodnego Tychy

Otwarcie Parku Wodnego Tychy – jednego z najnowocześniejszych parków wodnych w kraju i czwartego aquaparku w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – zaplanowano na 30 kwietnia 2018.

Jednorazowo obiekt może pomieścić 1,2 tys. osób, a spodziewana roczna frekwencja może sięgnąć nawet 300 tys. osób. Przed oficjalnym otwarciem z atrakcji Wodnego Parku Tychy skorzysta 500 osób, które wygrały bezpłatne wejściówki w organizowanych w mediach społecznościowych konkursach.

Jako pierwszy tego typu w Polsce park Wodny Tychy ma własny system zasilania w energię elektryczną i ciepło. Oprócz basenów jest tu zjeżdżalnia Aqualoop z pionowym startem, gdzie osiąga się przyspieszenie równe prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu czy też jedyny w Polsce symulator surfingu pod dachem.

Wirtualny świat w Wodnym Parku Tychy tworzy 30 multimedialnych stanowisk. Sterowanie postacią będzie możliwe przez poruszanie ciałem, dzięki technice czujników wykrywania ruchów (Kinect). W trójwymiarowej grze znajdą się m.in. tak charakterystyczne dla regionu punkty, jak katowicki Spodek czy tyskie jezioro Paprocany. W tzw. sali map każdy gracz otrzyma możliwość stworzenia swojego profilu i rywalizacji z innymi uczestnikami w liczbie zdobywanych punktów. Logowanie będzie możliwe dzięki transponderowi – elektronicznej opasce wstępu na teren obiektu.

Park Wodny znajduje się w południowej części miasta bezpośrednio przylegającej do lasów Puszczy Pszczyńskiej, z łatwym dostępem z drogi krajowej Katowice-Bielsko. Powierzchnia użytkowa tyskiego aquaparku to 16 tys. m kw., z czego 1,7 tys. m kw. to powierzchnia basenów, w tym 400 m kw. basenów zewnętrznych. Obiekt jest podzielony na różne strefy, m.in.: rekreacyjną, sportową, SPA czy fitness. Znajdą się w nim baseny sportowe, sauny, różnego rodzaju zjeżdżalnie (m.in. do zjazdu na pontonie). Jedną z atrakcji mają być kąpiele w ekstrakcie piwnym w wannach z drewnianych bali. Budowę podobnego obiektu planują już władze Częstochowy.

Szczegóły na: http://www.parkwodnytychy.pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24