Voyage Privé, czyli wakacje na najwyższym poziomie

Do Polski wszedł Voyage Privé, największy europejski klub podróży online oferujący dla swoich członków ekskluzywną ofertę w atrakcyjnej cenie.

Na śniadaniu prasowym w warszawskim hotelu Polonia Palace z dziennikarzami prasy branżowej spotkali się Alexandre Fontaine, dyrektor generalny Voyage Privé Group oraz Jakub Puchałka dyrektor zarządzający Voyage Privé Polska, którzy przedstawili działania i rozwój Voyage Privé na świecie oraz plany z wiązane z obecnością firmy w Polsce.

Działający od ośmiu lat francuski klub podróży Voyage Privé z centralą w Aix-en-Provance na południu Francji ma 14 milionów członków – z czego najwięcej, bo aż 8 mln we Francji. Swoje oddziały ma w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Brazylii i ostatnio w Polsce. W ubiegłym roku firma wygenerowała obrót 420 mln €. Pracuje dla niej międzynarodowa grupa 300 ekspertów od podróży.

Członkowie klubu otrzymują przez internet najwyższej jakości oferty, tylko hotele 4 i 5*  według koncepcji „flash sales”. Oferty są ekskluzywne dostępne tylko dla zarejestrowanych klubowiczów, którzy otrzymują je w postaci dwóch newsletterów tygodniowo. Ceny są monitorowane, znaczne upusty – od 30% do 70% niższe niż ceny rack – uzyskiwane są dzięki dużej skali zamówień, a czas trwania oferty to 7 dni sprzedaży. W tym czasie klienci mają do dyspozycji 20-30 wybranych ofert.

Członkowie Voyage Privé to lojalni i stali klienci o raczej wysokich dochodach (70%), ponad połowa z nich ma 35-55 lat, pochodzą przeważnie z dużych miast (80%) a 71% z nich podróżuje z klubem 3 razy do roku.

Każdego roku firma notuje średnie roczne tempo wzrostu przychodu brutto +60% od 21 mln. € w 2007 do 420 mln € w roku ubiegły. W roku 2014 zanotowano 90 milionów wizyt na stronach firmy  oraz nastąpił wzrost liczby członków o 22% w stosunku do roku 2013.

Z Voyage Privé współpracują takie światowe firmy jak  linie lotnicze Air France. British Airways, Emirates i Etihad, sieci hotelowe Starwood, Melia, Radisson czy Intercontinental, parki rozrywki Center Parcs czy Disneyland i inne w sumie ponad 3000 podmiotów. W negocjacjach z partnerami biznesowymi stosowana jest korzystna dla obu stron technika win/win.

Kierunki podróży zależą od sezonu ale generalnie w skali roku sprzedaje się ok 1/3 Europy, 1/3 regiony Morza Śródziemnego i 1/3 dalekich egzotycznych destynacji.

– Voyage Privé to firma odpowiedzialna społecznie – powiedział na spotkaniu Alexandre Fontaine dyrektor generalny Voyage Privé Group, prezentując w ramach powołanej dwa lata temu fundacji projekty opieki nad dziećmi z ubogich rodzin, działania na rzecz ochrony środowiska, wdrożenie start-upowego akceleratora w e-turystyce oraz projekt budowy cyfrowego kampusu w Aix-en-Provance.

– W Polsce firma ma już 160 tysięcy członków i liczba ta szybko rośnie. Oferty są w ramach całej światowej grupy, część z nich jest już z Polski, hotele w takich miastach jak Kraków, Gdańsk czy Poznań. W Polsce na razie najlepiej sprzedaje się oferta City Breaks do Rzymu, Pragi, Budapesztu i Paryża, mniej jest w kraju, ale ten kierunek też rośnie – powiedział Jakub Puchałka, dyrektor zarządzający Voyage Privé Polska.

Dziennikarze pytali też o bezpieczeństwo polskich klientów kupujących ofertę Voyage Privé. Dyrektor Alexandre Fontaine zapewnił, że firma działa we francuskim systemie ubezpieczeniowym, który jest nieporównanie bardziej restrykcyjny niż polski czy innych krajów UE a Voyage Privé jako agent odpowiada w całości za sprzedawaną klientom ofertę. W sytuacjach awaryjnych klient otrzymuje pomoc i zwrot kasztów. System ten sprawdził się podczas niedawnego zamachu w Tunisie.

Oferta firmy dostępna na stronie: voyage-prive.pl, aktualnie można tam znaleźć oferty np.: objazd Hiszpanii – „Hiszpania w pigułce” od 2.599 zł, z opcją wypoczynkową w hotelu 4* lub Malta/w eleganckim hotelu Corynthia Palace***** z pięknym ogrodem w San Anton, Uroki Budapesztu w 5* Hiltonie czy kolejny City break w Amsterdamie – relaks w mieście tysiąca kanałów w hotelu Crowne Plaza Amsterdam South****. Podane są ceny z przelotami lub bez – opcjonalnie.

W ofercie Voyage Privé jest także Mauritius w bajkowym Outriger Mauritius Beach Resort***** zniżka do -60% , Portugalskie Porto -70%, komfortowe apartamenty na Krecie, All inclusive na Dominikanie od 5.075 zł, Male na Malediwach w Sheraton Maledives Full Moon Resort & Spa****, objazdowa Bułgaria/Rumunia „Z wizytą u Drakuli” + wypoczynek w bułgarskim kurorcie Club Calimera Sunny Beach**** lub też „Miejski relaks nad Motławą” w gdańskim hotelu Admirał**** (do -55%) od 122 zł/os w pokoju standard ze śniadaniami , bez dojazdu. Część z nich jest już niedostępna bowiem wystawiane są one tylko przez siedem dni. Ale spokojnie, kolejne ciekawe oferty wchodzą do sprzedaży sukcesywnie. Członkowie klubu podróży Voyage Privé otrzymują newsletter z ofertami, lub mogą je sobie sprawdzić na stronie.

Aby zostać członkiem klubu podróży można zostać zaproszonym przez już zarejestrowanego członka lub zarejestrować się samemu. Nie jest to oferta last minute, bowiem w tym czasie można ją zamówić często nawet na kilka miesięcy naprzód lub z nawet za rok, a jeśli członek klubu zaprosi do klubu znajomego, otrzyma bon na kolejną rezerwację.

 

na zdj. od lewej: Jakub Puchałka dyrektor zarządzający Voyage Privé Polska oraz Alexandre Fontaine, dyrektor Generalny Voyage Privé Group.

na zdj. od lewej: Jakub Puchałka, dyrektor zarządzający Voyage Privé Polska oraz Alexandre Fontaine, dyrektor Generalny Voyage Privé Group.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24