Wakeboard w Brwinowie

Wyciągi do wakeboardu i nart wodnych to coraz bardziej popularne miejsca wodnych rozrywek w naszym kraju. W Brwinowie w pobliżu Warszawy powstał największy wyciąg w centralnej Polsce.

Wakeboarding (w skrócie wake) – to rodzaj sportu wodnego polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.
Wake Family Brwinów – dwa wyciągi do wakeboardu i nart wodnych, duży pięciosłupowy wyciąg firmy Rixen z zadrzewioną wyspą pośrodku oraz drugi wyciąg dwusłupowy do nauki wakeboardu, trzy jeziora, plaża, czysta woda, strefa relaksu, beach bary, słowem miejsce aby cieszyć się życiem. To także pierwszy w Polsce wyciąg z wyspą tłumiącą fale plus wyciąg dwusłupowy!!!
Obiekt położony jest w niewielkiej odległości od centrum Warszawy (dojazd autostradą w okolice Pruszkowa zajmie około 25 minut. Każdy może tu bezpiecznie, pod okiem instruktorów, spróbować tego sportu. Nie trzeba mieć własnego sprzętu – na miejscu jest pełne wyposażenie: pianki, kamizelki asekuracyjne, kaski, deski z wiązaniami – także dla dzieci.
Można się tu nauczyć tricków, jazdy po przeszkodach, jest sklep ze sprzętem i akcesoriami do wakeboardingu oraz przestrzeń do relaksu przed i po pływaniu. Jest bar z tarasem widokowym, jezioro z czystą plażą, boisko do siatkówki i piłki plażowej, drążki do różnorodnych ćwiczeń, loże, hamaki i leżaki, miejsce na ognisko, darmowe wifi, deski SUP (pływanie na stojąco na desce z wiosłem) oraz plac zabaw dla najmłodszych.
Amatorskie uprawianie wake’a staje się coraz bardziej popularne w Polsce, ale większość amatorów tego sportu nie ma możliwości spróbować swoich sił na nowoczesnych, tzw. pięciosłupowych obiektach. Ośrodek w Brwinowie to jedyny w promieniu 200 km od Warszawy wakepark pozwalający zasmakować czym jest prawdziwa zabawa dla entuzjastów wake’a. Skala inwestycji jak i profesjonalna infrastruktura została już doceniona przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego – w dniu 9 września 2017 na terenie ośrodka odbędą się Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie na dużym wyciągu. Ośrodek jest czynny codziennie od godziny 9 do 21.
http://brwinow.wakefamily.pl/
Wideo: https://goo.gl/sbnSBA

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24