Warszawskie Linie Turystyczne

1 maja ruszy kolejny sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Już można kupować wejściówki na rejs do Serocka i przejazdy Piaseczyńską Koleją Wąskotorową.

W tym roku Warszawskie Linie Turystyczne do swojej oferty dodają wycieczki Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową. Zabytkowa kolejka wąskotorowa wyrusza w każdą sobotę wczesnym popołudniem ze stacji w Piasecznie. Przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30 XX w., Głosków i Runów i dociera do Złotokłosu. Do Piaseczna można dojechać z Warszawy zabytkową linią autobusową 51. Autobusy dowiozą pasażerów do pociągu na trasie Centrum – Metro Wilanowska – Piaseczno. Bilet normalny na przejazd kolejką i autobusem kosztuje 35 zł (tylko kolejką 30 zł), dla posiadających Kartę Warszawiaka lub Kartę Dużej Rodziny  30 zł (tylko kolejką 25 zł) Szczegóły na: www.kolejka-piaseczno.pl.

Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza na pokład statku „Zefir”, którym można się wybrać w rejs do Serocka. Rejs trwa kilka godzin i w obie strony ma aż 65 kilometrów. Statek płynie Wisłą i Kanałem Żerańskim. W Serocku jest dwugodzinna przerwa na spacer lub odpoczynek na plaży nad Zalewem Zegrzyńskim. Bilet normalny kosztuje 36 zł (ulgowy 18 zł). Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl. Bezpłatnie w wycieczce mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 70. rok życia oraz dzieci do ukończenia 7 lat (bilety bezpłatne w POP Dworzec Wileński).

Bezpłatne promy: Słonka, Pliszka, Wilga i Turkawka łączą brzegi Wisły w czterech miejscach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy, Podzamcze-Fontanny – ZOO i Nowodwory – Łomianki (https://www.ztm.waw.pl/?c=149&l=1).

Więcej na: https://kmkm.waw.pl/linie/

Fot.: www.ztm.waw.pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24