Weekendowy autobus z przyczepką dla rowerów

Powiat poznański z gminą Swarzędz po raz kolejny uruchamiają sezonową linię autobusową, która kursuje z przyczepką do przewozu rowerów. Linia funkcjonować będzie we wszystkie soboty, niedziele i święta od 28 kwietnia do 14 października.

W ten sposób rowerzyści bezpieczne ominą drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, przy których nie ma ścieżek rowerowych. W ciągu każdego weekendowego dnia dwa autobusy wraz z przyczepami na rowery będą wykonywały 14 kursów o długości blisko 50 km każdy.

Jazda na rowerze to idealny pomysł na długie majowe weekendy oraz ekowakacje. Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na utrzymanie kondycji, nabranie odporności oraz walkę ze stresem – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Trasa 471 będzie przebiegać przez gminy Swarzędz, Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las (Biedrusko), a także Tuczno i Pobiedziska. Tegoroczną nowością będzie poprowadzenie wybranych kursów również przez Biskupice. Trasa przebiega przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 – R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach oraz nad jeziora Stęszewskie, Wronczyńskie i Jerzyńskie.

Każda przyczepa może zabrać około 15 jednośladów. Przewóz rowerów jest bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również będzie honorowany.

Ceny biletów:

– jednoprzejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł

– całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł

– grupowy (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) jednoprzejazdowy: 6,00 zł

– grupowy całodniowy: 10,00 zł

Dużą liczbą połączeń chcemy zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny regionu i Puszczę Zielonkę. Łącznie to ponad 500 km ścieżek czekających na mieszkańców powiatu i turystów – dodaje Jan Grabkowski.
Rozkład jazdy dostępny na: www.swarzedz.pl
Źródło: www.kurier.pap.pl. Zdjęcie: http://www.swarzedz.pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24