Więcej turystów w Izraelu

Izraelskie Centralne Biuro Statystyczne poinformowało, że liczba turystów odwiedzających Izrael w listopadzie wyniosła 359,5 tys., co stanowi wzrost o 23,6% w porównaniu do listopada 2016 r. i wzrost o 70% w porównaniu do listopada 2015 roku.

Przez przejścia lądowe w listopadzie b.r. przyjechało 39,7 tys. turystów z Jordanii i 11 tys. z Egiptu. Przy czym 28,8 tys. było jednodniowymi turystami (wzrost o 47,7%). Drogą lotniczą przyleciało 305,3 tys. turystów (wzrost o 20,3%). Przychody z turystyki w listopadzie wyniosły około 487 mln $, a od początku roku turystyka wpompowała w gospodarkę izraelską 4,5 mld $.

Minister turystyki Izraela Jariv Levin powiedział:
„Nadal pobijamy rekordy w turystyce przyjazdowej i w tym miesiącu zapiszemy ponad rok stałej tendencji wzrostowej w turystyce przyjazdowej. Są to bezprecedensowe wyniki statystyczne, które są bezpośrednim wynikiem intensywnej i uciążliwej pracy, którą wykonujemy w Ministerstwie Turystyki. Liczby mówią same za siebie i odzwierciedlają nasz sukces – wszystko to ze względu na zmiany w strategii marketingowej. Wzrosła liczba lotów i nowych linii lotniczych oraz poprawiła się infrastruktura turystyczna. Turystyka przyjazdowa nadal służy jako motor wzrostu gospodarczego i wpompowuje miliony szekli co miesiąc do izraelskiej gospodarki”.
Zdjęcie: Grzegorz Micuła

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24