Wiedeń będzie pierwszą bazą Eurowings poza Niemcami

Początkowo będą tam stacjonować dwa Airbusy A320 Eurowings obsadzone przez personel z Austrii.

Nowy Eurowings będzie miał swoją pierwszą bazę poza Niemcami w Wiedniu. Po konsultacjach z Austrian Airlines będą tam stacjonować dwa samoloty Airbus A320 w barwach Eurowings. Samoloty będą latać z załogami austriackimi. Partnerstwo to jest możliwe w wyniku nowego układu zbiorowego Austrian, który wszedł w grudniu 2014 roku i oferuje dodatkowe możliwości rozwoju dla 900 pilotów i 2300 stewardes.

– Cieszę się, że Wiedeń będzie pierwszą bazą dla Eurowings poza granicami Niemiec. Oznacza to, że idziemy w kierunku dalszego wzmacniania bazy po zakończeniu fazy restrukturyzacji. Naszym klientom i będziemy oferować nowe loty, które będą doskonałym uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty – mówi Jaan Albrecht, prezes zarządu Austrian Airlines.

– Dzięki nowej bazie Eurowings, zaczynamy naszą ofensywę w Wiedniu i rzucamy rękawicę naszym konkurentom – dodaje Oliver Wagner, kierownik projektu Wings na Lufthansę.

Dzięki Eurowings, Grupa Lufthansa wchodzi na nowe rynki w sektorze wrażliwym cenowo – wakacje i wypoczynek, walcząc w ten sposób o pozycję lidera na swoich rodzimych rynkach Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Belgii. Pod koniec 2015 roku Eurowings i Germanwings oraz inne europejskie linie lotnicze mają być zjednoczone we wspólną platformę.

Pierwszy Airbus A320 wystartował w nowej liberii Eurowings 1 lutego 2015 roku na swój pierwszy lot z Hamburga do Pragi, z miejscami dla 162 pasażerów na pokładzie.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24

Close