Wiedeń: Tańsze bilety dla grup

Zorganizowane grupy, które przyjeżdżają podczas adwentu do Wiednia mają tańsze bilety komunikacji miejskiej. Na wjazd autokarem do centrum potrzebna jest specjalna karta.

Wiedeń oferuje zniżkowe bilety  na przejazd środkami transportu publicznego grupom wybierającym się podczas adwentu do miasta. Cena wynosi € 4,80  za osobę dorosłą i € 2,40  za dziecko lub młodzież do 15 roku życia.
Bilety można zamówić przez internet: http://shop.wienerlinien.at/index.php/special_customer/61/join/UoAlPG7lma

Jest to informacja ważna przede wszystkim dla biur podróży oferujących wycieczki do Wiednia z przejazdem autokarowym. W ten sposób można uniknąć konieczności wjazdu do centrum miasta, tym bardziej, że z uwagi na ogromne zainteresowanie kartami wjazdu, są one bardzo szybko wykupowane. Autokarem można dojechać do Prater/Ernst Happel Stadion i tam zaparkować. W ciągu czterech sobót adwentu będzie do dyspozycji więcej miejsc parkingowych dla autokarów. Na jarmark bożonarodzeniowy można stąd bezpośrednio dojechać metrem U2.

W internecie można kupić karty wjazdowe do centrum Wiednia w soboty adwentowe (29 listopada, 6, 13 i 20 grudnia). Cena wynosi € 17,57. Wprowadzone od 1 maja 2014 uregulowania dotyczące wjazdu na Stare Miasto pozostają bez zmian. Przejazdy wewnątrz najbardziej centralnie położonej części miasta (Ringstraße – Franz-Josefs-Kai) będą zabronione. Wyjątek stanowić będą konieczne transfery z kartą wjazdową.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24