Wizz Air otwiera kolejną bazę na Słowacji

Wizz Air będzie latał z Koszyc na Słowacji do Mediolanu i do angielskiego Doncaster (na lotnisko Sheffield noszące imię Robin Hooda).

Wizz Air ogłosił otwarcie swojej 20. bazy operacyjnej – w Koszycach, na Słowacji. Od 14 września 2015 roku będzie tam stacjonował jeden samolot Airbus A320. Rozwój bazy Wizz Air wiąże się z poszerzeniem siatki połączeń o dwie nowe trasy do Doncaster Sheffield i Mediolanu Bergamo.

Linie lotnicze Wizz Air oferują teraz 11 lotów tygodniowo na trzech trasach z Koszyc, co oznacza ponad 50-procentowy wzrost zdolności przewozowej, rok do roku (październik 2015). Wizz Air ma nadzieję, iż rozwój na Słowacji, gdzie przewoźnik jest obecny na dwóch lotniskach, wpłynie pozytywnie na kondycję lokalnego rynku pracy w lotnictwie i turystyce. Teraz konsumenci będą mogli wybierać spośród większej liczby niskokosztowych lotów. Bilety na nowych trasach z Koszyc są już w sprzedaży na wizzair.com, w cenach od 19,99 euro do Mediolanu i 24,99 euro do Doncaster Sheffield.

– Wiadomość o rozwoju Wizz Air potwierdza przywiązanie linii lotniczej do rynku na Słowacji. Pierwsze loty WIZZ z tego regionu Europy wystartowały dopiero półtora roku temu, a już odnotowaliśmy, iż z usług Wizz Air skorzystało ponad 130 tys. pasażerów na trasach z lotnisk w Koszycach i Popradzie. Słowacja to 12. kraj, w którym umieszczamy bazę operacyjną. Mamy nadzieję dostarczać jeszcze więcej interesujących połączeń w niskich cenach słowackim konsumentom – powiedział prezes Wizz Air József Váradi.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24