Wizz Air poleci do Eilatu i Billund

Samoloty Wizz Air będą latać do kurortu nad Morzem Czerwonym Ejlatu i duńskiego Billund.

Ejlat to miasto portowe w południowej części Izraela i popularny kurort na północnym krańcu Morza Czerwonego idealny na wypoczynek dla poszukujących słońca zimą. Miasto jest licznie odwiedzane przez turystów przez cały rok. Loty z Warszawy do Ejlatu realizowane będą we wtorki i soboty od 10 grudnia 2016 roku. Ceny biletów zaczynają się od 169 zł. Ejlat będzie 129 lotniskiem w siatce WIZZ.

Położone w zachodniej Danii miasto Billund znane przede wszystkim dzięki sąsiadującemu z nim parkowi rozrywki Legoland i dlatego chętnie odwiedzane są przez rodziny z dziećmi. WIZZ oferuje bezpośrednie loty z Gdańska i Warszawy do Billund i jest obecnie jedynym przewoźnikiem łączącym Polskę z zachodnią Danią. Samoloty Wizz Air latać będą do Billund od 27 marca 2017 r. w poniedziałki i piątki. Ceny biletów zaczynać się będą od 89 zł.

– 2016 to rok pełen niezwykle istotnych kamieni milowych w kontekście naszej działalności w Warszawie. Umieściliśmy szósty samolot na lotnisku Chopina tworząc tym samym kolejne 40 miejsc pracy bezpośrednio dla naszej linii. Ponadto do bazy w Warszawie dodaliśmy dwa najnowocześniejsze samoloty typu Airbus A321ceo, które latają na naszych najpopularniejszych trasach. Poszerzyliśmy również naszą ofertę o nowe niskokosztowe połączenia do popularnych, turystycznych miejsc. Dzisiaj mamy kolejną znakomitą wiadomość dla naszych polskich klientów – dodajemy dwie nowe trasy do siatki połączeń WIZZ, które połączą stolicę Polski z południem Izraela oraz z Danią. Z wielkim zaangażowaniem działamy w Polsce i będziemy kontynuować rozwój naszej siatki połączeń o nowe atrakcyjne kierunki, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych klientów – powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie George Michalopoulos, Dyrektor Handlowy w Wizz Air.

Wizz Air obecny jest w Polsce od 2004 roku, odkąd stale rozwija siatkę niskokosztowych połączeń z Warszawy, która obecnie liczy 41 tras do 21 krajów. W 2015 roku, Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Warszawy wspierając ponad tysiąc lokalnych miejsc pracy. W bazie na Lotnisku Chopina w Warszawie linia ta zatrudnia obecnie ponad 200-osobową załogę oraz ma sześć samolotów włącznie z dwoma samolotami typu Airbus A321ceo; trzeci A321ceo dołączy do warszawskiej floty WIZZ w marcu 2017 roku. Z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo jest najbardziej wydajnym pasażerskim samolotem wąskokadłubowym. Dzięki temu WIZZ oferuje więcej miejsc na pokładzie i powiększa liczbę destynacji w swojej siatce niskokosztowych połączeń, jednocześnie utrzymując najniższy poziom emisji CO2 i hałasu w swojej klasie. W 2016 WIZZ uruchomił nowe trasy z Warszawy do turystycznych destynacji takich jak: Porto w Portugalii, Rejkiawik na Islandii i Neapol we Włoszech. Wraz z nowymi połączeniami z Warszawy, w ofercie Wizz Air znajduje się obecnie w sumie 139 niskokosztowych tras do 59 destynacji z ośmiu lotnisk w Polsce.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24