Wizz Air poleci za ocean

Jak ustalił serwis Pasazer.com, Wizz Air planuje rozpoczęcie bezpośrednich rejsów transatlantyckich z lotniska Londyn-Luton.

Węgierski przewoźnik w czerwcu zamówił 10 kolejnych airbusów A321ceo, które zasilą flotę w latach 2018 i 2019. To właśnie te samoloty mają posłużyć do rozwoju siatki połączeń transatlantyckich. Pierwsze maszyny mają polecieć za ocean z uruchomionej w czerwcu tego roku bazy w Londynie-Luton już od marca 2018 r. Wizz Air według nieoficjalnych informacji chce latać do Nowego Jorku i Toronto.

W lutym br. Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira poinformował, że linia rozważa pozyskanie brytyjskiego certyfikatu operatora lotniczego (AOC) – oficjalnie spółka złożyła wniosek w tym tygodniu. To może mieć związek nie tylko ze skutkami Brexitu, ale także z planami uruchomienia transatlantyków z Luton. Dzięki brytyjskiemu certyfikatowi Wizz Air mógłby bez problemu działać w tym kraju także w wypadku tzw. twardego Brexitu, czyli zerwania umowy o otwartym niebie z Unią.
Jeśli informacje się potwierdza, Wizz Air zostanie kolejną po Norwegianie, WestJecie, Aer Lingusie i Air Canadzie linią, która obsługuje lub planuje obsługiwać loty transatlantyckie samolotami wąskokadłubowymi. Przez Islandię do Stanów i Kanady latają także Icelandair i WOW Air.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24