Wizz Air poleci z Warszawy do Reykjaviku

Wizz Air uruchamia bezpośrednie połączenie z lotniska Chopina w Warszawie do Reykjaviku.

Islandia to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych krajów Europy. Niespokojna skorupa ziemska, wulkany, pola lawy, gejzery, lodowce i wielkie wodospady a na szczytach gór białe czapy śniegów – tworzą unikalny krajobraz tej niezwykłej wyspy ognia, lodu i wody.
Dymiące gejzery, wspaniałe wodospady na rwących rzekach a na szczytach gór białe czapy lodowców. Do tutejszych atrakcji należy kąpiel w nasyconej minerałami wodzie termalnej w Błękitnej Lagunie i rejs łodzią pośród turkusowych gór lodowych w słynnej Lodowej Lagunie.
Islandia to  jedyny w Europie kraj, którego mieszkańcy nie mają nazwisk. Kraj, w którym są liczne czynne wulkany m. in. Eyjafjallajökull, który w kwietniu 2010 roku sparaliżował ruch lotniczy nad Europą, gejzery, lodowce i przepiękne wodospady. Wyspa ze względu na swój wulkaniczny charakter zwana jest Ziemią Lądu i Ognia. Ale przyrodnicze atrakcje to nie jedyne, co ma do zaoferowania Islandia!
W tm kraju największą mniejszością narodową są… Polacy. Jest ich tam ponad 10 tysięcy na niewiele ponad trzystu tysięczną liczbę rdzennych Islandczyków. Jeszcze niedawno było ich więcej, Budowali m.in. hutę aluminium i hydroelektrownie  na wschodzie Islandii, ale po ukończeniu budowy pracujący przy niej robotnicy wrócili do Polski.
Spory jest też ruch turystyczny z Polski na Islandię, nasi rodacy chętnie odwiedzają tem ciekawy przyrodniczo, ale bardzo drogi kraj. Uruchomienie  bezpośredniego połączenia ze stolicy Polski na Islandię, jest więc strzałem w dziesiątkę.
Wizz Air uruchamia bezpośrednie połączenie z lotniska Chopina w Warszawie do Keflaviku, międzynarodowego lotniska na Islandii oddalonego o 45 km od  jej stolicy Reykjaviku. Loty między Warszawą a Reykjavikiem będą odbywały się dwa razy w tygodniu – środa i niedziela wylot z Warszawy o 21.30 przylot do Keflaviku o godz. 23.40. Pierwszy samolot wystartuje 15 maja 2016 r.
W drodze powrotnej; wylot z Keflaviku w czwartki i poniedziałki 10 minut po północy i przylot do Warszawy na lotnisko Chopina o godz. 6.05.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24