Wizz Air poleci na Wyspy Kanaryjskie

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air uruchomią nowe połączenia między Teneryfą i Lanzarote a Katowicami.

Nowe trasy pomiędzy wyspami a Polską pokazują, że Wyspy Kanaryjskie stawiają na polski rynek oraz podnoszą atrakcyjność destynacji zyskującej na popularności wśród polskich turystów.
Polska jest obecnie dla Wysp Kanaryjskich jednym z najważniejszych wschodzących rynków, co stanowi efekt 33,3% wzrostu liczby polskich turystów odwiedzających archipelag w 2015 roku.

Promotur Turismo de Canarias, jednostka podlegająca Departamentowi Turystyki, Kultury i Sportu Rządu Regionalnego Wysp Kanaryjskich, po zakończeniu publicznego przetargu przyznała linii lotniczej Wizz Air prawo do uruchomienia zimą przyszłego roku dwóch nowych tras, które połączą  Katowice z wyspami Teneryfa oraz Lanzarote. Ponadto uruchomione zostaną kolejne trasy z innymi rynkami wschodzącymi: Rumunią i Węgrami. Wszystkie połączenia będą obsługiwane w trybie cotygodniowym, z wyjątkiem trasy Katowice – Teneryfa Południowa, która będzie obejmować dwa loty tygodniowo.
W ostatnich latach jedną z kluczowych zmian jest wzrost liczby polskich turystów na Wyspach Kanaryjskich. W 2015 roku Wyspy Kanaryjskie odwiedziło ponad 240 000 polskich turystów, co stanowi aż 33% wzrost w stosunku do łącznej liczby turystów w 2014 r. Jak pokazują dane za I kwartał 2016 roku (zebrane przez AENA, hiszpański organ publiczny, będący właścicielem i operatorem większości portów lotniczych w Hiszpanii),  trend wzrostowy utrzymuje się. W styczniu 2016 roku liczba polskich turystów wzrosła o 23,4%, w lutym o 33,4%, a w marcu o 30,4%, w porównaniu z tymi samymi miesiącami w ubiegłym roku.

Po uruchomieniu kolejnych czterech tras wszystkie wyspy zyskają 18 nowych połączeń, wdrażanych za pośrednictwem „Fondo de Desarrollo de Vuelos”, kluczowego narzędzia usprawniającego komunikację, które zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską, pomimo restrykcyjnych wytycznych dotyczących pomocy państwa dla portów i linii lotniczych.   Narzędzie wprowadzone  przez Turismo de Canarias stanowi kluczowy element strategii Wysp Kanaryjskich w zakresie dywersyfikacji rynku oraz budowania lojalności klientów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24