Wizz Air w Warszawie: Nowy samolot, nowa trasa

Od marca 2018 roku Wizz Air rozpocznie połączenie z Warszawy do Bordeaux w południowo-wschodniej Francji.

Przewoźnik zwiększy także liczbę operacji na najpopularniejszych trasach, dodając 19 lotów tygodniowo. W 2018 roku w ofercie sprzedaży WIZZ znajdzie się 3,3 mln miejsc na połączenia w warszawskiej siatce połączeń. Nowy samolot, czwarty supernowoczesny Airbus A321ceo w warszawskiej flocie umożliwi utworzenie kolejnych 42 miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air. Załoga w bazie na Lotnisku Chopina w Warszawie będzie liczyć ponad 300 osób.

W pierwszym półroczu 2017 roku, Wizz Air przewiózł ponad 1 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Warszawy. Razem z ogłoszonym dzisiaj nowym połączeniem do Bordeaux Wizz Air oferuje z Warszawy 50 kierunków.
Dzisiaj został również ogłoszony letni rozkład lotów na 2018 rok. Przez dwa tygodnie bilety będą dostępne wyłącznie dla członków WIZZ Discount Club, a od 25 lipca 2017 roku trafią do regularnej sprzedaży. Bilety na sezon letni 2018 oraz na nowe połączenie z Bordeaux można rezerwować już od 129 zł *** na stronie wizzair.com.

– Po niedawnym umieszczeniu siódmego samolotu w bazie na Lotnisku Chopina, z ogromną radością ogłaszamy dzisiaj kolejny etap rozwoju naszej działalności w Warszawie. Dodanie ósmego samolotu do warszawskiej floty oznacza zwiększenie zatrudnienia tworząc kolejne miejsca pracy bezpośrednio w Wizz Air i u naszych partnerów. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci w Warszawie docenią rozszerzenie oferty Wizz Air o nowe atrakcyjne kierunki i możliwości niskokosztowych podróży, a niskie ceny naszych biletów sprawią, że jeszcze więcej osób zdecyduje się odwiedzić stolicę Polski, co z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej. Z zaangażowaniem działamy w Polsce oferując możliwie najniższe ceny i doskonałą obsługę podczas każdego lotu WIZZ – powiedział Johan Eidhagen, Dyrektor Marketingu w Wizz Air.

– Zaledwie kilka dni temu do bazy Wizz Air na Lotnisku Chopina dodany został siódmy samolot, a już dziś linia ogłasza dodanie kolejnego. Bardzo nas to cieszy, ponieważ tak dynamiczny rozwój najlepiej świadczy o sile gospodarczej i potencjale Warszawy. Jesteśmy zadowoleni również z faktu, że w bazie znajdzie się czwarty samolot A321, który zabiera na pokład więcej pasażerów, co z kolei pozwoli nam lepiej wykorzystać przepustowość lotniska. Ogłoszona dziś trasa do Bordeaux jest dla Warszawy nowym kierunkiem i doskonale uzupełnia ofertę połączeń do Francji. Będzie to również 50. trasa linii Wizzair z Lotniska Chopina, co umacnia pozycję Lotniska Chopina w regionie – powiedział Hubert Wojciechowski, p.o. Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24