Wizz Air zmienia zasady odprawy i dodaje usługę blokowania ceny

Wizz Air zmienia zasady odprawy online i kupowania biletów. Od 15 sierpnia nie można już odprawiać się wcześniej niż 48 godzin przed lotem.

Odprawa na dotychczasowych zasadach będzie możliwa, jeżeli wykupimy miejsca na pokładzie. Wizz Air uruchomił także możliwość blokowania ceny biletów.

Do tej pory w Wizz Air można było odprawić się online od 30 dni do 3 godzin przed zarezerwowanym lotem. Nowe zasady obowiązują dla rezerwacji dokonanych od 15 sierpnia. Mamy więc tylko 48 godzin na odprawę, jeśli nie zdecydowaliśmy się na płatny wybór miejsca na pokładzie. Jeśli wykupimy miejsce, wciąż możemy się odprawić 30 dni przed lotem.

Dzięki dotychczasowym zasadom można było odprawić się w dwie strony jeszcze przed wyjazdem. Teraz taka możliwość będzie istniała tylko w trakcie podróży trwających nie dłużej niż 15 dni lub jeśli zdecydujemy się wykupić miejsce.

Od 16 sierpnia pasażerowie Wizz Air mają możliwość zablokowania ceny biletu na 48 godzin. Usługa fare lock zabezpiecza dla nas aktualną cenę na następne dwie doby. Gwarantuje też, że „zarezerwowane” bilety nie zostaną sprzedane. Blokada ceny kosztuje 13 zł od każdego pasażera.

– Fare Lock jest doskonałym narzędziem, aby ułatwić i uprzyjemnić przebieg procesu rezerwacji, a czas na dokonanie płatności wynosi 48 godzin. Nowa usługa jest dowodem na ciągłe zaangażowanie Wizz Air w szukanie innowacyjnych rozwiązań w celu podniesienia jakości podróży – mówi George Michalopoulos, Członek Zarządu ds. Operacyjnych w Wizz Air.

Opcja jest dostępna dla wszystkich rodzajów taryf, pod warunkiem, że kupujemy bilety minimum 7 dni przed datą lotu.

Informacja ze strony Wizz Air

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24