Włochy: 2015 będzie nasz!

Od wieków Włochy mają mocną pozycję, jako cel wyjazdów turystycznych i artystycznych Grand Tours. Tu wypada bywać, odpoczywać i uczyć się. A także prowadzić biznes. Hitem 2015 roku będzie światowa wystawa EXPO w Mediolanie.

– Jesteśmy wciąż w pierwszej trójce krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków – mówi Michał Szlecht, dyrektor polskiego oddziału ENIT, Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej w rozmowie z TURYSTYKA24. – Nasza dotychczasowa oferta znajduje wciąż sporą grupę odbiorców, ale cieszę się, że na warszawskich targach przychodzą do nas ludzie i pytają o nowości, a biura turystyczne myślą kreatywnie, czym można zaskoczyć klienta, który już u nas był i myśli, że Włochy dobrze zna.

Na TT Warsaw 2014 Włosi mieli jedno z najbardziej widocznych i obleganych stoisk. Gardaland – park rozrywki popularny wśród Polaków jeżdżących na wypoczynek w okolice Werony i jeziora Garda, zmienia nieco model promocji. Dokłada do swojej oferty resort SPA i wiele innych nowych atrakcji. W Warszawie promowało się miasteczko kempingowe w Lazio pod Rzymem, kusząc turystów indywidualnych, którzy wyruszają do Wiecznego Miasta i zwiedzają Rzym we własnym tempie, unikając wycieczek i zorganizowanych grup. Promowali się także touroperatorzy z Lombardii.

– W 2015 roku Włochy stawiają na nieszablonowość – wyjaśnia Michał Szlecht. – Polacy znają dobrze nasze góry. Zimą przyjeżdżają w alpejskie doliny na narty. Ale staramy się wyjść z nową ofertą i przekonać, szczególnie ludzi młodych i aktywnych, że mamy fantastyczne warunki do uprawiania górskiej turystyki także latem. Można do nas przyjechać na wędrówki po alpejskich halach i pojeździć na rowerach górskich. Regiony południowe, to z kolei wspaniałe zabytki i dla aktywnych turystów prawdziwy raj. Szkoda byłoby cały urlop przeleżeć na plaży.

Jednak to, co najbardziej ekscytuje Włochów w nadchodzącym roku, to światowa wystawa, która odbędzie się w stolicy Lombardii między 1 maja a 31 października.

– EXPO w Mediolanie, to nasz główny motyw przewodni 2015 roku – potwierdza Michał Szlecht. – Już sprzedaliśmy dwa miliony biletów, a zostało nam przecież pół roku do inauguracji wystawy. Szykuje się najazd turystów na Mediolan i z pewnością wśród gości ze świata nie zabraknie Polaków.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24