Wybrano najpiękniejsze SPA 2015

Podczas Gali „Najpiękniejsze SPA 2015” ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejsze polskie SPA w Polsce.  

Do konkursu zgłoszone zostały 163 obiekty – hotele SPA i day SPA z całej Polski – które przez sześć miesięcy prezentowane były na portalu www.SPAeden.pl. Do finału trafiło 36 obiektów, spośród których Kapituła Konkursu wybrała 12 laureatów.

Tytuł Najpiękniejsze SPA 2015 otrzymali:

 • Bristol Art & Medical SPA / Busko-Zdrój
 • Cottonina Villa & Mineral SPA Resort / Świeradów-Zdrój
 • Dr Irena Eris Hotel SPA / Polanica-Zdrój
 • Głęboczek Vine Resort & SPA / Brzozie
 • Grand Lubicz / Uzdrowisko Ustka
 • Hotel & Medi-SPA Biały Kamień / Świeradów-Zdrój
 • Malinowy Zdrój Hotel Medical SPA / Solec-Zdrój
 • Mera SPA Hotel / Sopot
 • Narvil Conference & SPA / Serock
 • NoNameLuxury Hotel & SPA / Łapsze Niżne
 • Pałac Żelechów SPA & Wellness / Żelechów
 • Sharley Medical Clinic & Day SPA / Warszawa

– SPA to miejsce, w którym można zwolnić tempo, wsłuchać się we własne ciało i prawdziwie odpocząć. Relaks w SPA ma zbawienny wpływ na urodę, a także pozytywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Coraz częściej wybierając miejsce na rodzinne wakacje, urlop z partnerem czy krótki weekendowy wypad z przyjaciółmi, sprawdzamy czy hotel ma w swojej ofercie strefę wellness i zabiegi SPA. W tym Konkursie wyłaniamy najpiękniejsze SPA w Polsce, a poprzez nagłośnienie samego wydarzenia realizujemy również ważną misję: promocję zdrowego stylu życia. Czytelnicy „Edenu”, wspólnie z ekspertami, od 7 lat nagradzają najlepsze SPA. Prestiżowy tytuł „Najpiękniejsze SPA” jest gwarancją wyjątkowych doznań, dowodem na to, że obiekt polecany jest przez osoby, które w nim były i na własnej skórze przekonały się, że warto tam wracać – mówi Nina Soboniak z firmy Pro-SPA Consulting, członek Kapituły Konkursu.

Dodatkowo czytelnicy Magazynu EDEN – goście hoteli SPA i daySPA, przez 6 miesięcy głosowali na swoje ulubione Najpiękniejsze SPA na portalu SPAeden.pl. Oddano ponad 27 tysięcy ważnych głosów.

Najwięcej głosów internautów oraz tytuł Najpiękniejsze SPA 2015 otrzymały:

 • Hotel Unitral / Mielno w kategorii Medical SPA
 • Hotel Piwniczna SPA & Conference / Piwniczna w kategorii Concept SPA
 • Hotel Arłamów / Arłamów w kategorii Destination SPA
 • Hotel St. Bruno / Giżycko w kategorii Historical SPA
 • Baltica Wellness & SPA / Szczecin w kategorii Day SPA

– W hotelu SPA najważniejsza jest kojąca atmosfera przynosząca głębokie odprężenie. To ona decyduje o tym, czy czujemy się w danym miejscu dobrze, czy zabieramy do domu magiczne wspomnienia i czy zechcemy wrócić. Liczy się pomysł, wystrój, jakość obsługi, atmosfera i to nieuchwytne „coś” pozwalające nam westchnąć: „jak tu pięknie!”. To często subiektywny wybór, ale przecież SPA to doznania i wiążące się z nimi emocje, których wyrazem były opisy wrażeń z hoteli SPA przesyłane przez internautów. Nasz magazyn od dziesięciu lat przybliża swoim czytelnikom dobroczynny wpływ idei SPA i konsekwentnie promuje filozofię życia w stylu wellness, dążącą do większej dbałości o zdrowie
i osiągnięcia życiowej równowagi. Stało się już tradycją, że redakcja „Edenu” wręcza osobom, które
w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, SPA i Wellness, prestiżowe wyróżnienia jakimi są „Klucze do Edenu” – mówi Katarzyna Sołtyk, redaktor naczelna Magazynu EDEN.

 „Klucze do Edenu” – wyjątkowe statuetki, symbolizujące bramę do raju, autorstwa artysty plastyka Mariusza Chrząstka, otrzymują osoby szczególnie zaangażowane w promowanie idei wellness, tworzenie pięknych miejsc oraz budowanie rynku SPA w Polsce.

W tym roku „Klucze do Edenu” trafiły do:

Beaty Sadowskiej – dziennikarki – za konsekwentne zaangażowanie w promocję zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i racjonalnego żywienia;

Grażyny i Jerzego Wrona – właścicieli hotelu Manor House SPA – za pielęgnowanie holistycznej filozofii zdrowia i stworzenie unikatowej Akademii Holistycznej „Alchemia Zdrowia”;

Agnieszki Sinczak – właścicielki  hotelu Warszawianka – za pionierską realizację wyjątkowego hotelowego SPA i wytrwałość w promowaniu najnowszych idei oraz utrzymywanie najwyższych standardów;

Józefa Dziubasika – twórcy kompleksu Bania w Białce Tatrzańskiej – za stworzenie unikalnego, konkurującego z najlepszymi miejscami w Alpach, stoku narciarskiego, term i hotelu SPA.

Henryka De Lubicz Szeliskiego – właściciela Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka – za  realizację idei Medical SPA w warunkach pięciogwiazdkowego hotelu i promowanie Ustki na uzdrowiskowej mapie Polski.

Tegoroczna edycja Konkursu Najpiękniejsze SPA rozpoczęła się wiosną i trwała do późnej jesieni. Do konkursu zgłoszone zostały 163 obiekty – hotele SPA i day SPA z całej Polski – które prezentowane były przez sześć miesięcy na portalu www.SPAeden.pl. Kapituła Konkursu Najpiękniejsze SPA 2015 składała się z 10 niezależnych ekspertów, z których każdy wybrał 12 ulubionych obiektów SPA
w Polsce (11 hoteli SPA i 1 daySPA), przyznając im po jednym punkcie. W skład tegorocznej kapituły wchodzili:  Bartłomiej Walas – Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Andrzej Chmielewski – Dyrektor Generalny Nova Group, Beata Sadowska – dziennikarka, Jarosław Kret – dziennikarz, Monika Brala – Marquard Media, Beata Sumowska i Adam Makowski – Perfect SPA, Nina Soboniak – Pro-SPA Consulting, Robert Węglarz – Alchemia Hotelarstwa oraz Katarzyna Sołtyk – Redaktor Naczelna EDEN.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24