Wyjazdy do Izraela coraz popularniejsze wśród Polaków

Turystyka do Izraela odnotowuje kolejny wzrost. W 2017 roku Izrael odwiedziło ponad 100 tysięcy turystów z Polski, to niemal dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Ministerstwo Turystyki Izraela w 2018 roku liczy na kolejny rekord.

W ubiegłym roku z Polski do Izraela przyjechało 100 tysięcy turystów – podało podczas spotkania z dziennikarzami w warszawskim hotelu Marriott Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki – IGTO Polska. To ok. 90 procent więcej niż rok wcześniej. W pierwszym kwartale tego roku wzrost sięga już 150 procent, w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Połączenia do Izraela realizują czterej przewoźnicy lotniczy: LOT, El Al, Wizz Air oraz Ryanair. Tanie linie lotnicze w ubiegłym roku otworzyły nowe połączenia, dzięki czemu polscy turyści mogą lecieć do Izraela praktycznie z każdej części Polski. Loty realizowane są z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Lublina i Rzeszowa. Przewoźników operujących w niskim sezonie wspiera finansowo Ministerstwo Finansów Izraela. Jak zapewnił podczas spotkania dyrektor generalny Ministerstwa Turystyki Izraela Amir Halevi, dotacje będą utrzymane także w tym roku.

Dzięki tym inwestycjom, a także staraniom Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki – IGTO Polska, nasz kraj jest na piątym miejscu, jeśli chodzi o ruch turystyczny. Do Izraela najwięcej gości przyjeżdża z USA, Rosji, Francji, Niemiec i właśnie znad Wisły. W 2017 roku było ich 3,6 miliona, co stanowi niemal 25% wzrost do roku ubiegłego. Szacunki są optymistyczne i w roku 2018 Ministerstwo Turystyki liczy na 4 miliony odwiedzających.

Izrael pragnie przyciągnąć turystów kampanią promocyjną pod hasłem „Dwa słoneczne miasta – jedna podróż”, w której zaprasza na modne ostatnio w Europie city breaks podczas których można odwiedzić dwa miasta – Jerozolimę i Tel Awiw. Odległość między metropoliami jest niewielka, a łącząca je autostrada pozwala pokonać ją w czasie krótszym niż godzina.  Międzynarodowe lotnisko Ben Guriona znajduje się na trasie pomiędzy Tel Avivem a Jerozolimą i oferuje dogodne połączenia do obu miast. Dzięki kampaniom jak „Dwa słoneczne miasta – jedna podróż” Izrael przyciąga coraz więcej młodych, ciekawych świata ludzi i coraz częściej jest postrzegany jako destynacja wakacyjna, nie tylko miejsce pielgrzymek.

– To dwa bardzo różne od siebie różne miasta, a jednocześnie tak bliskie. Nawet krótki wyjazd na city break daje możliwość do zwiedzania i ciekawego spędzenia czasu w każdym z nich. Jerozolima to zabytki, kultura i religia. Tel Awiw, to miasto, które nie zasypia, pełne restauracji, klubów, młodych ludzi. To miasto nadmorskie, które tętni życiem przez cały rok, a choćby doskonały system rowerów miejskich sprawia, że można się po nim swobodnie poruszać. Chcemy promować wyjazdy do tych dwóch miast, zwłaszcza wśród młodych ludzi, będziemy więc obecni w internecie i mediach społecznościowych – powiedział podczas spotkania Amir Halevi z Ministerstwa Turystyki Izraela.

Kolejnym promowanym kierunkiem, na jaki stawia Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki  jest pustynia Negew. Pod hasłem „Negew: prawdziwie magiczna pustynia” promowany jest obszar na północ od Ejlatu jako kierunek dla turystów, którzy szukają miejsca, gdzie można spędzić kilka interesujących, aktywnych dni. W zimie na pustyni utrzymuje się temperatura od 16 do 25 stopni Celsjusza i praktycznie nie ma opadów. Na pustyni i w jej pobliżu można znaleźć wiele niedrogich miejsc do nocowania (małe miasteczka, kibuce) można tu uprawiać sporty, a także wziąć udział w wydarzeniach muzycznych, kulturalnych i sportowych.

Na zdj: Amir Halevi, dyrektor generalny Ministerstwa Turystyki Izraela i Anna Zohar-Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Warszawie

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24