Wysokie Tatry: narciarskie Walentynki.

W Jasnej i w Tatrach Wysokich śnieg sypie od środowego popołudnia. Według ośrodka meteorologicznego spadnie go dzisiaj i przez weekend znacznie więcej. Na narciarzy czekać więc będzie nawet 50 cm świeżego puchu. A co ważne, od soboty ma świecić słońce choć temperatura spadnie poniżej zera.

W ośrodku narciarskim Tatranská Lomnica czynne są trasy zjazdowe: Generál, Esíčka, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ, Štart Východ, Štart Západ, Grand slnečná, Buková hora Západ, łącznie o długości prawie 10 km.
Na Przełęczy Łomnickiej pojawi się pierwszy tej zimy Fresh Track na puchu – doskonałe poranne szusowanie na nartach z doskonale przygotowanymi stokami. Wyjątkowych przeżyć z profesjonalnym przewodnikiem doznają narciarze w każdy czwartek i niedzielę o godz. 7.00, jeszcze przed oficjalnym otwarciem kolejek linowych.
I ważna wiadomość: od weekendu będzie można w pełni skorzystać z tegorocznej nowości Audi Ski Areny. Na trasie z Čučoriedky ustawiono specjalną trasę slalomową z pomiarem czasu. Jest ona tak przygotowana, aby każdy bardziej doświadczony narciarz mógł ją przejechać i sprawdzić się jak sobie poradzi na bramkach. Nartostrada jest ciekawie wyprofilowana i liczy 400 metrów. Zabawa i sportowe emocje gwarantowane.
Z kolei na Štrbskim Plesie czynne są trasy: Esíčko, Interski, Junior, Turistická, Solisko oraz Furkota. Szusowanie odbywa się na 9 km tras. Narciarze korzystają w pełni z uroków narciarstwa w ośrodku nad Jeziorem Szczyrbskim.
W Jasnej na górze Chopoka temperatura -7 a na Białej Puti -1,5 stopnia. Czynnych jest 19 kolejek i wyciągów narciarskich. Na stokach leży około 70 cm śniegu, a warunki do uprawiania narciarstwa są coraz lepsze dobre. Pogoda sprzyja, a ponieważ temperatura utrzymuje się poniżej zera, można będzie naśnieżać kolejne trasy zjazdowe.
Nowością we wszystkich ośrodkach jest aplikacja mobilna GOPASS, która umożliwia klientom wygodne robienie zakupów dosłownie poprzez dwa kliknięcia – stojąc już przed bramkami.
Dla tych, którzy chcą poszusować samodzielnie i nie zamartwiać się o swoje pociechy, również mamy dobrą informację . Na stokach w Tatrach Wysokich i w Jasnej przygotowano specjalne miejsca z opieką nad naszymi najmniejszymi gośćmi. Znajdują się w parku dla dzieci Koziołkowo (słow. Kamzíkovo) na Łomnickim Stawie w Tatrzańskiej Łomnicy oraz w Maxilandzie Jasna na Białej Puti pod Chopokiem, gdzie w sezonie zimowym gospodarze zapewniają usługi babysittingu.

Fot: Tatralandia/TMR a.s.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24