Wysokie Tatry: turniej lodowych rzeźbiarzy w Smokovcu

W pierwszy piątek lutego na Hrebienku pójdą w ruch dłuta wyczarowujące z bloków lodowych najpiękniejsze konstrukcje. W Starym Smokovcu odbędą się Mistrzostwa Świata w rzeźbach lodowych Tatry Ice Master 2015.

Pierwszy weekend lutego w Starym Smokovcu, w Tatrach Wysokich tradycyjnie należy już do najlepszych lodowych rzeźbiarzy z całego świata. W tym roku na Hrebienku o tytuł najlepszego konkurować będzie 10 ekip z całego świata.

Na trzy dni Hrebienok zamieni się w świątynię lodu. Będzie można nie tylko zobaczyć jak z bloków lodowych powstają niezwykłe konstrukcje, ale także pobawić się przy muzyce, zjeść regionalne przysmaki czy obejrzeć pokaz ognia i lodu. Po zakończeniu imprezy można zjechać dwu i półkilometrową trasą saneczkarską.

Ten, kto wybierze się w Tatry Wysokie, będzie miał do dyspozycji 22 km dobrze przygotowanych tras narciarskich, 19 kolejek i gondoli wraz z najbardziej ekstremalną trasą na Siodełku w Tatrzańskiej Łomnicy. Turystów, którzy wolą widoki i spacery w pięknym otoczeniu, może skusić wyprawa i być może nocleg na szczycie Łomnicy – w budynku szczytowym znajduje się bowiem wygodny 4-osobowy apartament. Można zjeść tu kolację, obserwować gwiazdy z teleskopu w pokoju, a rano z wysokości 2632 m n.p.m. obserwować wschód słońca.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24