XLine Dubai Marina najdłuższą na świecie miejską tyrolką

XLine w kompleksie Dubai Marina jest najdłuższą na świecie miejską tyrolką, jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji.

Ma kilometr długości i nachylenie 16°, co pozwala na przejazdy ze średnią prędkością 80 kilometrów na godzinę. Nowa kolejka XLine składa się z dwóch poprowadzonych równolegle tyrolek, z których może skorzystać 16 osób na godzinę. Rodzina i znajomi mogą przyglądać się wyczynowi z promenady na marinie (Marina Promenade) obok centrum Dubai Marina Mall. W centrum handlowym znajduje się XShop, nowy sklep XDubai, gdzie mogą zgłaszać się chętni na przejazd tyrolką. Cena jednej jazdy to 650 dirhamów (około 630 zł, w tym edytowane filmy z jazdy i zdjęcia). Nowy XLine wypróbował niedawno książę Dubaju Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Pierwszą tyrolkę otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall. Najnowsza tyrolka XLine jest od niej dwa razy dłuższa, a także oferuje zjazd dwóm osobom jednocześnie na równolegle poprowadzonych tyrolkach. Nowością jest również uprząż w stylu supermana, dzięki której – podczas zjazdu przypominającego lot – każdy może „sfrunąć” z jednej z wież Amwaj w JBR na wysokości 170. metrów. Lot między drapaczami chmur i nad wodą kończy się lądowaniem na tarasie kompleksu Dubai Marina Mall.

Nowa wersja XLine będzie też dostępna – przez ograniczony czas – dla gości i mieszkańców Dubaju. Z przejazdu XLine (650 AED za osobę lub 1200 AED za dwie osoby) ze specjalnym, zredagowanym wideo i zdjęciami w cenie będzie można korzystać w godz. 10-18 (niedziela-czwartek) i w godz. 10-19 (piątek-sobota). Przejazdy już można rezerwować. Każdy, kto skorzysta z XLine może otrzymać zdjęcia i video e-mailem po przejeździe, dzięki zamontowanej na kasku kamerze Go-Pro.

– Nie bylibyśmy XDubai, gdybyśmy nie starali się wykraczać poza granice tego, co możliwe – przekonuje Mohammed Javad, dyrektor generalny XDubai. – Po wielkim sukcesie pierwszej tyrolki XLine zapragnęliśmy podnieść poprzeczkę i zaproponować zarówno mieszkańcom, jak i gościom Dubaju prawdziwe przeżycie w stylu XDubai. Wynik zapiera dech w piersi: dwie najdłuższe, jeżeli chodzi o miasta, tyrolki na świecie w jednym z najbardziej dynamicznych miejsc naszego globu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24