Zamach na turystów w Egipcie

Kolejny zamach na turystów wypoczywających w Egipcie. Są zabici i ranni. Napastnik został zatrzymany.

Uzbrojony w nóż mężczyzna w piątek wdarł się na teren ośrodka wypoczynkowego w Hurghadzie, gdzie zabił dwie niemieckie turystki i ranił dwie inne osoby na terenie hotelu Zahabia. Potem morzem przedostał się na teren sąsiedniego ośrodka Sunny Days El Palacio, gdzie ranił kolejne dwie osoby. Napastnik został obezwładniony przez personel hotelowy i przekazany policji. Podczas zajścia ranne zostały w sumie cztery osoby. Agencje pisały początkowo o rannym Polaku i trzech Serbach, później mówiły zaś o rannych obywatelach Czech i Ukrainy.

W piątek polskie MSZ zdementowało informację o rannym Polaku. „Nie potwierdza się, że w zdarzeniu w Hurghadzie ucierpiał obywatel RP” – napisało MSZ na Twitterze.

MSZ w Berlinie potwierdziło śmierć dwóch niemieckich obywatelek w piątkowym ataku nożownika w Hurghadzie na wschodzie Egiptu.

Od czasu obalenia przez egipskie wojsko w 2013 roku prezydenta Mohammeda Mursiego związanego z Bractwem Muzułmańskim, ugrupowania ekstremistyczne w Egipcie nasiliły ataki na siły zbrojne i policję, głównie na półwyspie Synaj.

W styczniu 2016 roku dwaj napastnicy podejrzani o sympatyzowanie z Państwem Islamskim i uzbrojeni w broń palną, nóż oraz pas z ładunkami wybuchowymi, ranili na plaży w Hurghadzie dwóch turystów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24