Zaskakująca popularność lotniska Olsztyn-Mazury

Lotnisko w Szymanach jest bardziej popularne, niż zakładano podczas jego otwierania – jutro port odprawi 30-tys. pasażera. Największa popularnością cieszą się loty z Mazur do Londynu.

Władze samorządowe woj. warmińsko-mazurskiego podczas otwierania lotniska w Szymanach na początku tego roku przyznawały, że „będzie dobrze, jak do końca roku lotnisko odprawi 30 tys. pasażerów”. 30-tys. pasażer ma przylecieć we wtorek lotem z Londynu. To właśnie loty do Londynu cieszą się największą popularnością. Niemal każdy lot jest kompletnie obłożony i to w dwie strony.

Z lotniska w Szymanach realizowane są obecnie loty krajowe do Wrocławia i Krakowa (latem były to także loty do Warszawy) oraz do Monachium, Berlina i Londynu (Luton). W listopadzie z Szyman zostaną także uruchomione połączenia na inne londyńskie lotnisko – Stansted.

Z badań lotniska w Szymanach wynika, że z tego portu korzystają nie tylko mieszkańcy Warmii i Mazur, ale także województwa podlaskiego (Suwałki, Białystok, Łomża) i mazowieckiego (Ostrołęka).

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24