Zdążyć przed nadejściem lata w Dubaju

Wiosna to ostatni moment żeby w Dubaju cieszyć się chłodniejszymi powiewami wiatru przed nadejściem gorącego lata. To również doskonała okazja, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Dubaj jest miastem przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Mogą oni wspólnie odpoczywać w Dubai Garden Glow, Dubai Miracle Garden lub Dubai Butterfly Garden. W pierwszym główną atrakcją jest ponad 100 naturalnej wielkości modeli dinozaurów, w następnym można podziwiać niesamowite kompozycje kwiatowe tworzone przez miliony kwiatów, natomiast ostatni prezentuje kolekcję 35 000 gatunków motyli.

Można też szukać atrakcji  w Centrum handlowo-gastronomicznym Pointe nad wybrzeżem morskim w Palm Jumierah, z tętniącą życiem promenadą, ponad 80. restauracjami i sklepami oraz widowiskowymi pokazami fontann. W La Mer, położonej pomiędzy Pearl Jumeirah i Zatoką Jumeirah, sa plaże oraz park wodny Laguna Waterpark (https://www.lagunawaterpark.com/en). Z kolei Bluewaters Island tworzy nowoczesną dzielnicę, z 200 sklepami i lokalami gastronomicznymi. W centralnym punkcie znajduje się największy na świecie Diabelski Młyn, z którego można podziwiać Zatokę Perską (https://www.meraas.com/en/destinations/bluewaters).

Na pustyni odpocząć można w ekologicznej wiosce Hatta, oddalonej o 130 km od Dubaju, w której znajduje się Hatta Wadi Hub – centrum sportowo-coachingowe. Odwiedzający mogą zatrzymać się w schroniskach Hatta Damani, przyczepach Hatta Sedr oraz na kempingach Hatta i Hatta Caravan Park.
Odwiedzając sztuczne jeziora Al Qudra, położone na 10 ha pustynnego krajobrazu Saih Al Salam, odwiedzający mogą wypożyczyć rowery i przejechać się ścieżką rowerową Al Qudra, aby zobaczyć miejscową przyrodę w ich naturalnym środowisku. Najnowszą atrakcją jest Jezioro Miłosne w kształcie dwóch splecionych ze sobą serc.
Z kolei Rezerwat Przyrody Pustyni Al Marmoom jest pierwszym pustynnym rezerwatem przyrody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jednocześnie największym projektem turystycznym w regionie. Można w nim spotkać setki gatunków dzikich zwierząt, np. oryksa arabskiego, gazelę górską, lisy lub dzikie koty. Na terenie rezerwatu znajduje się 10 platform, z których można obserwować zwierzęta, gwiazdy i zachody słońca.

Miłośnicy sportu i rozmaitych aktywności fizycznych polubią Park Przyrody Aventura (https://www.aventuraparks.com/), w którym znajdują się karuzele, tyrolka, pionowe i poziome ścianki wspinaczkowe. W parku rozrywki XPark Jr (http://www.xparkjr.com/) są drewniane domki i mosty, siatki wspinaczkowe, plac zabaw, małe zoo oraz „błotna kuchnia” dla dzieci. Pierwszy z nich jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6 roku życia, a w drugim mogą bawić się dzieci w wieku 1- 12 lat. Jest też XDubai Skatepark – największy skatepark w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (3100 m2) – z kilkudziesięcioma rampami o różnym poziomie trudności. Obiekt odpowiedni dla dzieci od lat 4.
Na dubajskim Autodromie dzieci do lat 7 mogą poruszać się wyłącznie po torach wewnętrznych, natomiast dzieci starsze mogą korzystać z torów zewnętrznych, mostów i tuneli.
Z kolei w parku rozrywki Global Village można podziwiać najbardziej rozpoznawalne budowle świata. Jest tam: londyński Big Ben, Krzywa Wieża, Taj Mahal czy Egipskie Piramidy. W ciągu kilkugodzinnego spaceru można zwiedzić ponad 75 krajów z całego świata.

Fot.: materiały prasowe

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24