Zima w styryjskim regionie Murtal

Kiedy zaczyna padać pierwszy śnieg, region Murtal staje się ośrodkiem zimowych atrakcji. Miłośnicy carvingu, snowboardu i freestyle, a także narciarze rekreacyjni i początkujący mogą korzystać z nowego skipassu Mur-Mürz Top, obejmującego dziewięć terenów narciarskich Turacher Höhe, Kreischberg, Grebenzen, Lachtal, Gaal, Obdach, Salzstiegl, Präbichl, Stuhleck z 69 kolejkami linowymi i wyciągami, 208 km tras i stoków.

Nie ma się co dziwić, że Nicole „Nici“ Schmidhofer, mistrzyni świata Super G 2017 i ambasadorka regionu turystycznego Murtal tak chętnie trenuje w domu pomiędzy kolejnymi zawodami FIS.
Gdy tylko spadnie wystarczająco dużo śniegu, karta MurtalGästeCard zapewnia idealny dostęp do najważniejszych atrakcji turystycznych. Są to między innymi „Sternenturm” — najwyższe planetarium Europy w Judenburg, termy Aqualux w Fohnsdorf, termy lecznicze Wildbad w Dürnstein i wiele innych miejsc w całym regionie Murtal.
Dzięki zimowej jeździe po torze Red Bull Ring zastrzyk adrenaliny gwarantowany! Piesze wędrówki i wycieczki na rakietach śnieżnych, wyprawy szlakami lub skitouring zapewnią natomiast bliski kontakt z przyrodą.

Wędrówki na rakietach śnieżnych
W dniach od 26 stycznia do 4 lutego 2018 roku przez 10 dni pod hasłem „Wędrówki na rakietach śnieżnych w Murtal“ będzie można dowiedzieć się wszystkiego o wędrówkach z użyciem tego sprzętu. Ten interesujący sport będzie można poznać dzięki współpracy organizacji turystycznych w Murtal z ekspertami z firmy Weges. Na wszechstronny program składają się teoria i praktyka. Wycieczki w ramach imprezy będą odbywać się po urozmaiconych, specjalnie wytyczonych trasach w Murtal. Będziemy wspólnie poznawać region Seckauer Alpen i Seetaler Alpen oraz Stubalpe Wölzer Tauern.
Tematy:
Codzienne wycieczki na rakietach śnieżnych, różne poziomy trudności
Wykłady dotyczące specyficznych zagadnień, np. wyposażenie, proponowane trasy, planowanie tras, orientacja, znajomość lawin, prognoza pogody, zachowanie na ścianie i wiele innych
Warsztaty „Jak samodzielnie zrobić rakiety śnieżne”

PROJEKT SPIELBERG – park śnieżnych atrakcji
Kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatury spadają, Red Bull Ring pokazuje swoje zimowe oblicze. O zimowym śnie nie ma tutaj mowy. Najpiękniejszy austriacki park rozrywki oferuje zimą szereg atrakcji na śniegu i lodzie.
Trening zimowy obejmuje jazdę KTM X-Bow, Mitsubishi EVO IX lub Nissan 370Z z poślizgami na lodzie. Do dalszych atrakcji należy także jazda próbna na krytym torze — prawdziwe szaleństwo dla zwolenników pojazdów dwukołowych; w Driving Center Red Bull Ring można wypożyczać skidoo i offroad buggy. Na torach Sumann & Co. można w całkowicie bezpieczny sposób wypróbować laserowe karabinki biathlonowe. Na torze Carrera w „Bull’s Lane“ można także sprawdzić swoje wyczucie przyspieszenia i siły odśrodkowej. Najpiękniejszy park rozrywki Austrii jest prawdziwym rajem także dla dzieci. Najmłodsi mogą korzystać z atrakcji takich, jak lodowisko, zabawy taneczne na tarasie dachowym Bull’s Lane oraz 40-metrowa zjeżdżalnia Bullen-Rutsche do obozu kierowców!

IMPREZY ZIMA 2017/18
16.-17.12.2017 „FamilienSkiFest” Styria w regionie Murtal: Turracher Höhe, Kreischberg, Grebenzen, Lachtal
www.murtal.at
16.-17.12.2017 Mistrzostwa Austrii
Sanki tor naturalny
www.rc-obdach.at
29.-30.12.2017 Puchar świata juniorów sanki tor naturalny
www.rc-obdach.at
31.12.2017 Sylwestrowy pokaz na stoku Lachtal
www.lachtal.at
17. do 21.01.2018 Biegi narciarskie kobiet i dni jogi, Loipenzentrum Weirerteich“ www.langlaufundyogatage.at
20. i 21.01.2018 Snowboard zawody równoległe Lachtal
www.lachtal.at
25.03.2018 höchst.delikates kuchnia wiosenna Turracher Höhe www.turracherhoehe.at
07.04.2018 4. dzień narciarski „Kilt” Turracher Höhe
www.turracherhoehe.at

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24