Zimowa Saksońska Szwajcaria

Saksońska Szwajcaria staje się niesamowitym zaczarowanym światem. Imponujące szczyty górskie wznoszą się ponad mgłę i przypominają wyglądem wyspy pośrodku morza.

O tej porze roku Saksońska Szwajcaria to nadal nieodkryte miejsce – idealne dla romantyków i osób, które chcą odpocząć od miasta. Bezpieczne szlaki turystyczne i punkty widokowe z panoramą na magiczne, skaliste wzgórza można mieć prawie dla siebie na wyłączność. Na zimowe wędrówki najbardziej nadają się wzgórza Pfaffenstein i Lilienstein.

Na Pfaffenstein znajduje się symbol regionu: najsłynniejsza na świecie iglica skalna „Barbarine” która mierzy 43 metry. Po dotarciu na szczyt mogą Państwo skosztować kuchni regionalnej w zabytkowej gospodzie „Gasthaus Pfaffenstein” oraz rozkoszować się wspaniałym widokami. Lilienstein to jednocześnie jedyna góra stołowa znajdująca się na prawym brzegu Łaby oraz najbardziej imponująca. Ze szczytu rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram na Góry Połabskie. Fauna i flora tego niezwykłego krajobrazu chroniona jest od 1990 r. przez pracowników Narodowego Parku Szwajcarii Saksońskiej.

Więcej na:
https://www.saechsische-schweiz.de/urlaubsthemen/winter.html

https://www.nationalpark-saechsische-schweiz.de/?lang=en

https://www.sachsen-tourismus.de/en/

Fot.: http://www.sachsen-tourismus.de

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24