Zmiany w polityce bagażowej Ryanair – koniec z dwoma bezpłatnymi bagażami na pokładzie

 

Ryanair ogłosił dziś zmiany w swojej polityce bagażowej. Nowe zasady będą obowiazywać od 1 listopada.

– Limit bagażu zostaje podniesiony z 15kg do 20kg

– Opłata za przewóz 20kg bagażu zostaje obniżona ze 150 zł do 105 zł

– Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie

– Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Oznacza to w praktyce, że przewoźnik rezygnuje z opcji, która dawała możliwość bezpłatnego wzięcia na pokład dwóch sztuk bagażu podręcznego. Tylko pasażerowie, którzy posiadają bilety w taryfie Plus, Flexi Plus i Family Plus (lub wykupili usługę Priority Boarding), będą mogli podróżować z 2 sztukami bagażu podręcznego bez dodatkowych opłat, tak jak wcześniej.

Wszyscy pozostali na pokład zostaną wpuszczeni tylko z małym bagażem podręcznym (o rozmiarze 35cm x 20cm x 20cm). Ich „klasyczny” bagaż podręczny (o rozmiarze 55cm x 40cm x 20cm) zostanie im odebrany przy bramce i umieszczony bezpłatnie w luku bagażowym.

– Nowa polityka bagażowa i obniżenie cen przewozu bagażu będą kosztowały Ryanaira ponad 50 mln euro rocznie.  Mamy nadzieję, że niższe opłaty zachęcą klientów do nadawania bagażu do luku, a tym samym zmniejszy się liczba podróżnych z dwoma bagażami podręcznymi. Zmiany mają na celu ograniczenie opóźnień lotów. Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’cie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Z uwagi na ograniczone miejsce w kabinie, nie jesteśmy w stanie przewieźć ponad 360 bagaży podręcznych (182 osoby x 2 bagaże) na pokładzie. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów. Zwiększony limit bagażu oraz niższa cena obowiązuje na wszystkie loty począwszy od 1 listopada 2017r. Mamy nadzieję, że nowa polityka znacznie poprawi punktualność lotów – powiedział Kenny Jacobs z Ryanair. 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24