Znamy trasę Tour de Pologne 2017

Znamy już trasę tegorocznego 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig, który potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia rozegrany zostanie na południu Polski. W ciągu 7 dni kolarze przejadą 1144 kilometry i przejadą przez ponad 500 miejscowości. To jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach zobaczyć najlepszych kolarzy świata.
Siedem etapów, w tym dwa górskie, dwa etapy mocno pagórkowate oraz trzy szanse dla sprinterów, brak jazdy indywidualnej na czas, ale za to więcej podjazdów – tak w skrócie przedstawia się trasa tegorocznego wyścigu Tour de Pologne.
Trasa Tour de Pologne 2017:
Etap 1 (29 lipca): Kraków – Kraków (137 km)
Etap 2 (30 lipca): Tarnowskie Góry – Katowice (146 km)
Etap 3 (31 lipca): Jaworzno – Szczyrk (161 km)
Etap 4 (1 sierpnia): Zawiercie – Zabrze (238 km)
Etap 5 (2 sierpnia): Olimp Nagawczyna – Rzeszów (130 km)
Etap 6 (3 sierpnia): Kopalnia Soli „Wieliczka” – Zakopane (199 km)
Etap 7 (4 sierpnia: Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (132 km)
“W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej tym lepiej – podsumowuje trasę Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team”.
Kolarze pojadą po drogach 3 województw: Śląskiego, Małopolskiego i Podkarpackiego. Na trasie tegorocznego wyścigu, poza Krakowem znajdą się też Katowice, gdzie po płaskim etapie wykazać się bedą mogli sprinterzy, bowiem na mecie etapów w tym mieście najszybsi kolarze się finiszują z prędkością 80 km na godzinę.
Podczas tegorocznego, 74. Tour de Pologne nie zabraknie też imprez towarzyszących. Ostatni dzień wyścigu tradycyjnie zarezerwowany jest dla polskich kolarzy, którzy powalczą w Bukowinie Tatrzańskiej na trasie zawodowego peletonu w Tour de Pologne Amatorów.
Rok 2017 to ważna rocznica dla Nutella Mini Tour de Pologne. Jeden z najpopularniejszych cyklów wyścigów dla dzieci, gdzie swoje wielkie kariery zaczynali Katarzyna Niewiadoma czy Michał Kwiatkowski obchodzi dziesięciolecie. Z tej okazji organizatorzy szykują specjalne niespodzianki.
Uroczysta gala, na której zaprezentowana została trasa Tour de Pologne odbyła się na torze kolarskim w Pruszkowie. Wśród wielu gości nie zabrakło Ministra Sportu Witolda Bańki, Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Unii Kolarskiej Martina Gibbs’a oraz przedstawicieli sponsorów, partnerów, kolarskich gwiazd z dawnych lat oraz mediów.
Najlepszy kolarz 74. Tour de Pologne wyjedzie w Polski nowym samochodem marki Hyundai. To nagroda główna dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy etapów i całego wyścigu wyłonieni zostaną dzięki marce Tissot – oficjalnemu pomiarowi czasu, nowemu partnerowi Tour de Pologne.
W tym roku rywalizacja w Tour de Pologne będzie pokazywana nie tylko z mobilnych kamer na motocyklach ale także ze śmigłowców, które z góry pokażą najważniejsze wydarzenia w peletonie.
To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie. Na trasie ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców. W tym roku sponsorem głównym wyścigu został CARREFOUR.
Podczas tegorocznej Gali na torze kolarskim w Pruszkowie największe wrażenie zrobił na mnie kolarski Wyścig Legend na torze w którym wystartowali tacy wspaniali polscy kolarze jak: Ryszard Szurkowski, Józef Gawliczek, Tadeusz Mytnik, Lech Piasecki i inni. Wyścig australijski zakończył się zwycięstwem Czesława Langa, który uhonorowany został okazałym pucharem.
Film: https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=LlsQbE_x9eo

Zdjecia: Grzegorz Micuła

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24