Znany fotoreporter AFP odwiedza Chorwację na zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Fotoreporter francuskiej agencji fotograficznej AFP, Yuri Cortez, odwiedził Chorwację na zaproszenie lokalnej Wspólnoty Turystycznej. 

Fotoreporter zaskarbił sobie sympatię po tym jak przygnieciony przez szalejących z radości chorwackich piłkarzy zachował zimną krew i nadal robił zdjęcia. Cortez na zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej przebywa obecnie z rodziną w Chorwacji, gdzie spędzi czas do siódmego września. Goście zobaczą Zagrzeb, Dubrownik, Split, Szybenik, Zadar, Opatiję, Rovinj, Pulę oraz takie atrakcje turystyczne jak Park Narodowy Kornati czy Park Przyrody Telašćica.

– Jeszcze nie wybrzmiały echa historycznego rezultatu, jaki osiągnęła reprezentacja Chorwacji na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Dzięki wspaniałej grze naszych piłkarzy pojawiła się możliwość dodatkowych działań marketingowych, pozycjonujących nasz kraj na świecie jako atrakcyjną turystycznie i wartą odwiedzenia destynację. Bardzo się cieszymy z przyjazdu Yuriego Corteza i jego rodziny. Nasi goście bedą mogli na żywo zobaczyć piękno Chorwacji i doświadczyć uprzejmości naszych mieszkańców – powiedział  dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić

– Jeździłem wiele po świecie, ale w Chorwacji jeszcze nie byłem. Bardzo się cieszę, że zwiedzę ją razem z rodziną. To cudowny kraj, pełen wspaniałych i jedynych w swoim rodzaju atrakcji i raj dla miłośników fotografii. Już nie mogę się doczekać – mówi Yuri Cortez.

Swój pobyt rodzina Cortez rozpoczęła w Zagrzebiu, gdzie podczas pierwszego i drugiego dnia zwiedzili segwayem stolicę wraz z przewodnikiem. Zobaczyli także park Maksimir oraz ZOO. W Dubrowniku zwiedzili zabytkowe centrum miasta, mury miejskie oraz punkt widokowy na wzgórzu Srđ. Następnie zachwycili się Splitem i jego przepięknymi plażami, potem odwiedzili jeszcze jedną dalmatyńską perłę – Szybenik. Tego samego dnia pojechali na wycieczkę po Parku Narodowym Kornati i wyspie Žut. Wieczorem, droga morską rodzina Cortez udała się do Zadaru, gdzie przy akompaniamencie organów morskich wszyscy podziwiali zjawiskowy zachód słońca. Dzisiaj rodzina Cortez ma zaplanowane spotkanie w Opatiji z przedstawicielami Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Ministerstwa  Turystyki i Chorwackiego Związku Piłki Nożnej. Kolejny dzień podróży to Półwysep Istria (Rovinj i Pula), gdzie rodzina zapozna się z kulturą, zwyczajami i ofertą gastronomiczną północnej części wybrzeża adriatyckiego.

53-letni Cortez to szef meksykańskiego oddziału AFP, trzeciej największej agencji prasowej na świecie. Fotografował nie tylko imprezy sportowe ale również katastrofy naturalne, kryzysy humanitarne, działania zbrojne. Informację o jego podróży do Chorwacji, jak i o samym zaproszeniu fotografa przez Chorwacką Wspólnotę Turystyczną, przekazały media na całym świecie.

Rodzina Cortez w Chorwacji.

fot: materiały prasowe

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24